Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 30. zář 2024 4:24:56



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 101  Další
 Naše štůdia stále pokračují 
Autor Zpráva
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě 2010 18:51:11
Příspěvky: 2565
Bydliště: Benešov u Prahy
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Já bych to taky udělala takhle. :) A taky mě teda zajímá, na jakej tajnůstkářskej obor se to hlásíš. :D

_________________
Uhněte krávy, vždyť život je krátký!


pon 17. led 2011 21:53:23
Profil
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
D_M píše:
Sorry sem zvědavej a nebylo těžký si to zjistit... :-D
Mno a nevim no. Zvážil bych jestli ti to něco dá, jestli na to musíš mít školu nebo by to stačilo v rámci samostudia mít jako koníčka. Nevim no, je to na tobě :-) Tu přihlášku si dej, ale rozhodování se nezbavíš, jen ho oddálíš, ale třeba do tý doby vzniknou nový okolnosti, který ti pomůžou se rozhodnout snáž.

Ale já tě musim pochválit, seš šikovnej :D
Samostudium mi nestačí, ty vědomosti sama nezískám... Pro mě je všude lepší vedení někoho, kdo o tom ví víc a kdo na mě dohlíží :D A hlavně kdo mi je schopen odpovědět na veškerý nejasnosti...
Já nevim, no...
Ale asi si tu přihlášku prostě dám a pak uvidim...
Já se dneska zamejšlela nad celejma těma šesti rokama na tý svý pitomý škole a uvědomila jsem si, že ji opouštím sice tak trochu vyčerpaná, ale intelektuálně naprosto neuspokojená. Studium mi nic nedalo, ničím pořádným mě neobohatilo... tak to chci asi zkusit jinde :)
Ještě jsem zvažovala, že bych se vrátila ke studiu matematiky (tehdy jsem tu intelektuálně neuspokojená nepřipadala :D), ale pokud vim, tak na MFF se kombinovaný studium nevede (nebo aspoň nevedlo). Teda bylo, ale nebyla k němu prej výuka, jestli chápete :D Kde si student sehnal vědomosti byla jeho věc. Mohl chodit na přednášky, ale když musel bejt v práci, měl smůlu... Ale to už asi neni pro mě :)

Katuna: já to sem asi brzo napíšu, abych vám ušetřila případné hledání :D


pon 17. led 2011 21:59:33
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě 2010 18:51:11
Příspěvky: 2565
Bydliště: Benešov u Prahy
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Tak hodně štěstí v rozhodování :)

_________________
Uhněte krávy, vždyť život je krátký!


pon 17. led 2011 22:01:53
Profil
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Díky :)


pon 17. led 2011 22:17:03
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Vidíš to je zajímavý, jak kritizuješ svý studium... :-D Když bych to měl taky nějak ohodnotit, tak nemůžu říct, že by to bylo tak špatný, jak ty řikáš... :-D Spoustu věcí sem se naučil... Ale když na to kouknu jako na 5 let... Tak to mohlo bejt prostě lepší. Nemám pocit, že bych byl kdo ví jakej expert, ale zas moc nevim jak to chodí v praxi a kdo ví jací experti jsou tam. Poznám za půl roku snad... :-D Tak nějak se mi zdá, že to studium mohlo bejt mnohem kvalitnější, přínosnější a mohl sem se cítit jako expert, kdyby to ty dutohlavci nahoře trochu přehodnotili... :-D Kolikrát by stačilo, aby si přečetli anketu hodnocení výuky studenty a hned by věděli co zlepšit. Pak takový věci jako fyzika, hromada teoretickejch matik, který mi prostě fakt budou úplně k ničemu... Nějaký ty průkopnický a novátorský předměty, který byly sice zajímavý, ale od prvního běhu se prakticky nevylepšily...
Taky je tu ta věc, že sem více méně první z generace na tý škole, co studoval čistě software... Ta škola má historii a asi kurevsky dobře učí elektro, a proto nemohli pochopit, že nám jako softwerářum je elektro ztrátou času. :-D V bakaláři sem byl skutečně úplně první běh. Magistr už pár let před tim běžel a žádnej velkej rozdíl ve vychytanosti předmětů a výuky sem nerozeznal... :-D Taky nás poznamenali tim, že se uprostřed bakaláře začlo vedení hádat a z FELu se nakonec odtrhnul FIT... Politickej guláš. No co už... Špatný to nebylo, ale mohlo to bejt lepší a přitom by stačilo málo... Jen trochu jinej přístup.


úte 18. led 2011 9:15:51
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Já si myslim, že kritizuju oprávněně. Částečně je to moje chyba, kdybych se všechny ty zbytečnosti pořádně učila, mohla jsem je vědět :D Jediný, co mě na tý škole opravdu bavilo, byly snad všechny předměty, který zajišťovala katedra matematiky (ale tak matika mě bavila vždycky, na tom ta škola moc podíl nemá) a pak ještě občas něco -- programování (škoda, že ho bylo tak málo), občas nějaký teoretický věci související s teorií systémů (ale toho bylo taky málo). A ještě mě docela bavila fyzika, ale ta vlastně taky spadala pod katedru matematiky. A tudíž vlastně nic, co by nějak souviselo s oborem.
Ta škola prostě byla ztrátou času a obrovskou chybou, kterou jsem udělala. Vtipný je, že když jsem byla ten rok na matfyzu, tak jedinou věcí, která mě tam moc nebavila, bylo programování (ten Pascal mi nějak nepřirostl k srdci :D). Tady to bylo asi tak zoufalý, že jsem si ho oblíbila :D
Když už jsem z toho matfyzu odešla (a učinila tak největší chybu, co se oblasti mého vzdělání týká), měla jsem jít buď na FEL, nebo na FJFI. Nechápu, proč jsem si vybrala zrovna FD, ale asi proto, že jsem se chtěla flákat. I když tehdy to všechno asi souviselo s jistejma psychickejma obtížema a mně bylo všechno tak nějak jedno...
Škoda, že jsem neměla rozum už tehdy :D I lidi mi na maftyzu seděli líp (myslim spolužáky).
No, FD je pro mě zkrátka utrpení, za který si ale můžu sama.
Ale takhle se teda nemůže nikdo divit, že chci zkusit ještě něco jinýho :D

A k těm anketám: ty jsou podle mě k ničemu. Já už se jich pak ani neúčastnila.

Jak píšeš, že to špatný nebylo, ale stačil by jinej přístup a bylo to lepší -- mně by nepomohl ani ten lepší přístup. Prostě jsem si vybrala něco, co by mi nesedlo ani při sebelepším přístupu.

Já se omlouvám, že si tu tak vylejvám srdce, ale vlastně nemám nikoho, komu bych to všechno mohla říct (a vy to aspoň nemusíte číst, když vás to nezajímá :D). Byly dvě školy, který jsem chtěla po gymplu studovat (o kterejch jsem uvažovala) -- matfyz a teologická fakulta :D Po gymplu jsem to zkusila jenom na matfyz a (pro případ, že bych se náhodou nedostala) na strojárnu a na tu dopravku (ani o jednu jsem zájem neměla). Dostala jsem se všude (pochopitelně, přijímačky nebyly náročný) a šla na spokojeně na matfyz :) Tam mi moje lehce depresivní stavy zruinovaly budoucnost (nebyly ale způsobeny školou), já ztratila o všechno zájem, tak jsem se na tu školu vykašlala a šla radši jinam -- prostě mi bylo tehdy všechno ukradený a moje budoucnost asi nejvíc.
No a teď si říkám, že bych teda mohla zkusit něco z toho, co jsem chtěla studovat i předtím, po vyloučení studia matematiky mi zůstala ta teologie, takže (pro všechny, co byli zvědaví :D) mou vyvolenou školou je momentálně Evangelická teologická fakulta UK. Ale po gymplu bych byla bývala šla spíš na Katolickou teologickou fakultu, ale ono by to bylo asi podobný.


úte 18. led 2011 10:21:44
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Si z toho vem to pozitivní a určitě toho nelituj. Prostě to tak mělo být. Člověk se mění a 5 let je dlouhá doba, vlastně v případě dopravky 6 nebo 7 let? :-D
Mno a jinak bacha, jestli ste třeba okrajově programovali, nebo cokoliv, tak to bývá lehčí a i zajímavější, než když to má pak vyloženě cíleně studovat. To se pak znechutí spousta věcí... :-D
Tim přístupem sem myslel spíš přístup ze strany vyučujících... :-D Si myslim, že i kdybych to míň flákal, tak ten výsledek nebude o moc lepší, když se prostě dává důraz na nepraktický věci, lidi neuměj učit, vysvětlovat a tak...
Mno jo no... Když tě to bude bavit nebo zajímat... Nebo bys mohla studovat něco praktičtějšího, čim by ses třeba i uživila? :-D


úte 18. led 2011 10:37:23
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Já tě pochopila (s tím přístupem), ale pak jsem se špatně vyjádřila :D Mně by nepomohl ani ten lepší přístup vyučujících.
Já vim, že studovat nějaký SW inženýrství by bylo o něčem jinym, ale pořád by mě to asi bavilo víc než tohle... Já mám pocit, že jsem na tý škole prostě nic nedělala, že jsem za těch 6 let (jo, standardní doba studia je 6 let :D) nevyvinula žádnou téměř žádnou větší intelektuální námahu -- třeba oproti tomu matfyzu -- a teď mě to mrzí, připadám si nevyužitá a zakrnělá :D

A jako taky jsem přemejšlela o tom, že bych mohla studovat něco praktičtějšího, ale nevim co :D Teologie mě asi neuživí, ale použít bych ji určitě mohla (ale nepočítám s tím, že bych si tím kdy vydělávala). Matematika je v tomhle o něco praktičtější, ale stejně nevim, co bych s tim dělala... jedině šla učit (a na to si připadám už moc staře :D).
O něčem jinym jsem taky uvažovala, ale nevim, co by to mohlo bejt. Zvažovala jsem i ten FIT, ale už nevim, proč jsem to tehdy zavrhla :D
Já si budu radši hledat manžela, kterýmu nebude vadit, že vydělávám velmi málo, a bude mě živit :D


úte 18. led 2011 11:02:57
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Jn, jen hledej.. Hledej... GL :-D
Připadáš si intelektuálně nevyužitá jo? Blázínku, co tě to popadlo? :-D Dobře no, tak zkus spíš ten matfyz než cokoliv na ČVUT, když už si na ČVUT byla... Nebo jdi makat, pak se snad přestaneš cítit nevyužitá :-)


úte 18. led 2011 11:36:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Jo, připadám si nevyužitá :D
Zkusím asi tu teologii, tam by mě to přešlo určitě :D Jinak teda máma by si asi přála, abych šla na doktorandský, ale se svym momenálním znechucením to nevidím dobře :D Sice bych už neměla žádný zbytečný předměty a věnovala bych se především nějaký tý debilní práci, ale momentálně se mi do toho stejně nechce.
Ale kdyby mi hráblo ještě víc, tak bych zkusila určitě spíš ten matfyz, ČVUT už asi ne :D
Práci si budu hledat určitě, to je jasný. To se teda snažim už teď, ale zatim bez úspěchu... Ale doufám, že se něco aspoň trochu vhodnýho najde, zatim jsem vcelku optimistická :)


úte 18. led 2011 11:43:07
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 101  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz