Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 30. zář 2024 8:33:09



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 100  Další
 Zprávy/články které vás zaujaly III. 
Autor Zpráva
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Maxipes Fík píše:
Člověk si dneska nepotřebuje věci pamatovat, potřebuje vědět, kde to najít a jak to použít, což se prakticky neučí.

Tohle je přesně to, o čem jsem psala předtím -- dneska se to nepotřebuje, ty technologie prostě umožňují lidem si téměř nic nepamatovat (pokud to nejsou odborníci, co si nemůžou tisíckrát denně odskočit od práce) a podobně -- mozek se prostě musí namáhat daleko míň... to teda jenom k tomu mozku.

Já měla na mysli především chování dětí. Znáte nějakýho kantora, kterej učí dýl a má možnost srovnávat? To neni o zastaralejch způsobech výuky, to je o něčem, co si děti nejspíš už přinesou z domova. Je to o tom nezájmu rodičů (spousta lidí nějakym záhadnym způsobem přišla na to, že škola by měla vychovávat -- ale od toho tu jsou rodiče, ne škola, ta má poskytnout především vědomosti) a taky o tom, že dneska si dítě může ve škole častokrát dělat, co se mu chce. Naštve ho učitel? Nevadí, vytočíme ho a dáme to na youtube. Mám špatný známky? Tak řeknu doma, že si na mě zasedl (a divili byste se, kolikrát rodiče přiběhnou do školy seřvat učitele, že neni možný, že jejich inteligentní syn by měl 5 z matiky, že si na něj učitelka určitě zasedla). Nejsem komunistka, nejsem zastánce žádnejch "ruskejch metod", ale tohle k nám přitáhlo ze západu, o tom se snad není třeba bavit. Práva dětí jsou víc než důležitý, ale všechno má svý meze. Dnešní generaci se obecně dovolí daleko víc než těm starším (když byli v jejich věku). Je to dobře? Nejsem zastáncem přísný výchovy, nesouhlasím s tělesnejma trestama, nebo něčím podobným. Chtělo by to nějakou zlatou střední cestu.
Ty děti za to neviním, podle mě jsou spíš zrcadlem naší společnosti jako celku (ač jsou její podmnožinou; ale snad chápete, jak to myslim), problém vidím ve směru, jakým se naše civilizace ubírá. Jistě, je to vývoj, nic s tím neudělám. Ale nelíbí se mi to.


pon 03. led 2011 19:44:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě 2010 18:51:11
Příspěvky: 2565
Bydliště: Benešov u Prahy
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Hezky si to vystihla, Lindo. :)

_________________
Uhněte krávy, vždyť život je krátký!


pon 03. led 2011 19:46:19
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
No, vždyť o tom mozku jsem mluvil hned ze začátku, že se zmenšuje možná kvůli tomu, že si nepotřebujem pamatovat.
A k tomu chování dětí - mlátit, mlátit, mlátit, jinak to nejde. :)


pon 03. led 2011 19:46:48
Profil
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Katuna: díky :)

Max: jo, já to chtěla jenom ještě zdůraznit. A dodat, že si nejsem jistá, že je tohle zrovna ten pokrok správným směrem. Teda je, ale nemělo by se zapomínat právě na ten fakt, že může zakrnět mozek :D
A s mlácením nesouhlasím :D Dát dítěti na zadek nebo lehkej pohlavek -- to ještě jo, ale mlátit určitě ne. A dobře zvážit, kdy to udělám, jestli to neni kontraproduktivní. Chápu, že jsi to asi myslel v nadsázce, ale vyjádřit jsem se i tak musela :D Ale učitel si nemůže dovolit ani ten lehkej pohlavek, to už by ho asi udali :D


pon 03. led 2011 19:54:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Johnny
Johnny
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. zář 2010 18:48:32
Příspěvky: 2024
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
linda píše:
to už by ho asi udali :D

Ne, to by právě nešlo :) vidim to u nás ve škole, z toho učitele mejí všichni strach a pohlavky jsou u něj úplně normální. Tu a tam se vyskytne tahání z avlasy nebo kopání (on to velice rád nazývá "bodlo do prdele") , a navíc je to přítel ředitele, ředitel totiž často chodí k němu do hospody...nemáme moc možností.
...prostě tohle v dnešní době taky asi moc nejde...


pon 03. led 2011 19:57:37
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Bez mlácení to prostě nejde, učitel musí mít respekt, jinak na něj každý sere... A mlátit i doma samozřejmě. :)


pon 03. led 2011 20:00:00
Profil
Johnny
Johnny
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. zář 2010 18:48:32
Příspěvky: 2024
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Maxipes Fík píše:
Bez mlácení to prostě nejde, učitel musí mít respekt, jinak na něj každý sere... A mlátit i doma samozřejmě. :)

Ty běž normálně do politiky a navrhni to ministerstvu školství :happy:


pon 03. led 2011 20:01:41
Profil ICQ
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Tak tohle je druhej extrém :D
Na základce jsme měli jednoho, kterej taky dával pohlavky. Ale teda bylo to "dobrovolný", když se někdo provinil, dostal na výběr -- poznámka nebo pohlavek :D Nepamatuju si, že by si někdo zvolil poznámku :D Ale holkám to asi nedělal (buď byl gentleman, nebo jsme byly vždycky hodný :D).

Maxi, ty budeš mlátit svoje děti? :D To snad ne! :D


pon 03. led 2011 20:02:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Ale však oni to ví. :) Akorát to není tak jednoduché, no. :)

linda: Když mě budou srát a budou zlobit, tak dostanou na zadek, to je přece jasné. :)


pon 03. led 2011 20:03:44
Profil
Johnny
Johnny
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. zář 2010 18:48:32
Příspěvky: 2024
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Max: počkej až vyrostou a začnou se bránit :happy:


pon 03. led 2011 20:04:41
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 1000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 100  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz