Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 30. zář 2024 6:15:49



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 100  Další
 Zprávy/články které vás zaujaly III. 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Max: Mno svym způsobem tam tohle řeší. Ale ne jen co se týče paměti. Je to jedna z možností, že si to s sebou nese doba menší zátěž na člověka... Jak se to vezme... Spíš na to budou mít vliv i ty jiný věci co tam zmiňujou. Možná víc dohromady..
Spíš je otázka, kam až to povede... Připomíná mi to jednu povídku od A.C. Clarka... Už nevim jak se to jmenovalo, ale bylo to o tom, že člověk, kterej uměl počítat "z hlavy" bez použití kalkulátorů byl považován za podivína... :-)
Někam se vyvineme no a něco při tom zakrnět musí... :-)


pon 03. led 2011 16:19:06
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Já to nečetla, ale přijde mi, že lidstvo jako celek (jako systém) se vyvíjí, kdežto jedinci spíš hloupnou (až na výjimky, který ten vývoj ženou kupředu :D).
No, teď jsem si rychle přečetla ten poslední odstavec a s tím docela souhlasím. Ti opravdu inteligentní se mohou (alespoň v tom našem západním světě) opravdu věnovat tomu, v čem vynikají a nemusí být tak moc rušeni. Což ale nebrání zbytku populace, aby právě díky tomu pohodlí hloupla, protože nemusí podávat téměř žádný výkon. Nebo hloupla... zpohodlněla je asi lepší slovo. Což se podle mě opravdu děje, ale velikost mozku s tím souviset (podle mě) nutně nemusí.


pon 03. led 2011 16:44:31
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
A já stejně nechápu co se jako v tom mozku zmenšilo? :-D Neni to něco konkrétního? Třeba ta část pro čich? :-D
Stejně kdo ví jak to měřili no...
Ale zas je fakt, že děti sou čim dál hloupější... Ach ta zkažená mladá generace co jí dělá potíže číst... Furt o tom někde mluvěj... :-P :-D


pon 03. led 2011 16:49:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Johnny
Johnny
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. zář 2010 18:48:32
Příspěvky: 2024
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Tobě se to lehko řekne, že o tom mluvěj...ale já to prožívám :D (číst náhodou umim) ale fakt sou děti čim dál tim blbější a blbější...


pon 03. led 2011 16:52:49
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Tak já nevím, moje sestřenka má 10 roků a je chytrá jako opice. :) Ale rozhodně je dementní náš vzdělávací systém, dyť ten model je dělaný ještě někdy za Marie Terezie a na dnešní svět a požadavky je naprosto nevyhovující, si myslím. Ale to je zase jiná debata, no. :)


pon 03. led 2011 16:57:54
Profil
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
D_M: jo, taky by mě zajímalo, jak to měřili a co přesně se zmenšilo :D

Max: vzdělávací systém je zastaralej, o tom není pochyb. Ale ten na tom podle mě zas takovej podíl nemá. Já si nemyslim, že by to (všem) dětem míň myslelo, je prostě spousta věcí nezajímá. Vidim to na svý sestře a její generaci, vlastně to vidim i na svejch vrstevnících (ale mám pocit, že ne v takový míře, ale možná si je idealizuju).
A jak známo, tak mozek se taky procvičuje tím, že se používá, a dnešní technologie usnadňují život natolik, že ho tolik používat nemusíme. Ať už to jsou věci, který si díky okamžitý dostupnosti informací nemusíme pamatovat, nebo třeba věci typu dělení a násobení. Tenhle úpadek na sobě asi pozorujeme všichni... Proto si myslim, že jako celek na tom jsme líp, ale jako jedinci (v tomhle smyslu) prostě hloupneme.
Jenom nevim, jestli je ten menší mozek důsledkem, podle mě těžko... Tímhle pohodlným způsobem života žijeme 100 (nebo 200) let, pochybuju, že by se to za tak krátkou dobu mohlo projevit. Za tím bude něco jinýho :D Asi je prostě menší, ale efektivita stejná, kdo ví :)


pon 03. led 2011 17:14:24
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Jo jo, já už nemluvil o těch mozcích, ale navazoval jsem na tvrzení, že jsou dnešní děti hloupé. A to, že dnešní děti spousta věcí nezajímá, je určitě pravda, ale myslíš, že to dřív bylo jinak?


pon 03. led 2011 17:28:52
Profil
Johnny
Johnny
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. zář 2010 18:48:32
Příspěvky: 2024
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Max: Když tak zapřemejšlim, tak podle mýho názoru to dřív jinak bylo. Děti si před lety věcí vážily, a tím se o ně víc zajímaly...Kdybys např. dal před třeba dvaceti lety třináctiletýmu klukovi knížku do ruky, bude za ní rád a přečte si jí. Ale dneska?...


pon 03. led 2011 17:32:21
Profil ICQ
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Vidim to podobně jako Macajs. I dneska se najdou děti (a věřím, že jich není hodně málo), co si knihu rády přečtou, ale většina dětí dneska raději dělá něco jiného. Samo o sobě to není špatně, ale přijde mi, že se věnují spíše věcem, které vyžadují menší intelektuální námahu.
Já to vidim na svý malý sestře. A to z vyprávění vím, že její spolužáci na gymplu na tom byli častokrát snad ještě hůř. Sestru nezajímá literatura, historie, současný dění ve světě... pokud to zrovna momentálně nepotřebuje do školy, ale to už je něco jinýho. Já vim, že tyhle informace nejsou důležitý k přežití ani k dobře placený práci nebo něčemu jinýmu, ale ten nezájem mě přesto udivuje.
A ještě jedna věc mě napadá -- nechci to zobecňovat, ale spoustě lidí z tý mladší generace ani nevadí, že něco neví. Já se za nevědomost stydim, moje druhá sestra (o necelý dva roky mladší) taky, moje kamarádky (zhruba vrstevnice) taky. Reakce mojí malý sestry a více lidí zhruba jejího věku je častokrát ve smyslu: "A proč bych to měla vědět, k čemu mi to je?"
Vim, že je spousta výjimek (což je víc než dobře), ale přijde mi, že většina se ubírá tímhle směrem. Trochu mě to děsí -- co se ovládá lépe než nevzdělané stádo? :)


pon 03. led 2011 18:01:57
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Johnny
Johnny
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. zář 2010 18:48:32
Příspěvky: 2024
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
To mě taky udivuje. Ale řek bych, že jim to pozděj dojde že udělali chybu tim, že je to nezajímá. Co třeba v zaměstnání? Hodně věcí co člověk ví se dozvěděl v mládí. Ale když oni nevědí nic tak jak v dospělosti můžou vůbec být v lepší společnosti? Nebo v jakékoli společnosti?...


pon 03. led 2011 18:05:00
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 1000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 100  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz