Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 01. říj 2024 8:11:19



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 100  Další
 Zprávy/články které vás zaujaly III. 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
stejně je to jedno :D


čtv 17. úno 2011 19:07:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/gr ... oceni-dph/
Hmm... Takže mě teď vyjde cesta do Prahy a zpátky MHD na 119 Kč minimálně (teď stojí 108Kč plus 10%). Podle Googlu je to od nás na Smíchov 26,8 km. Počítejme 30 km, protože se chci dostat třeba ještě někam do centra. To je maximálně 60 km tam a zpátky. S mym Fiátkem sem na spotřebě kolem 5,7 litrů na 100km, což odpovídá i průměrnejm hodnotám spotřeby tohohle auta na netu. Většina tý vzdálenosti je po dálnici, i když pak ve městě se to tak nějak zprůměruje. Za těch 60 km teda spotřebuju asi 3,42 litrů. Na seznamu píšou průměrnou cenu benzínu 33,10 Kč za litr. Faktem ovšem je, že sem předevčírem tankoval na Varadově za 31,90 Kč, což je dlouhodobě asi nejlevnější benzinka v okolí. Takže to máme nějakej 109 Kč za benzín...
Zdá se, že se o 10 Kč vyplatí jezdit autem než MHD. Samozřejmě musim vzít v úvahu ještě opotřebení auta, parkovný, ale taky pohodlí a hlavně časovou náročnost - MHD totiž jedu od nás třeba zrovna do Dejvic minimálně 1,25 hodiny, když ovšem všechny spoje navazují. Průměrně se to pohybuje spíš kolem 1,5 hodiny, když ovšem nečekám na autobus na Smíchově cestou zpátky. Jak dlouho to trvá autem? Klidně i 30 minut a v Dejvicích se dá s trochou štěstí najít místo, kde se dá zaparkovat zadáčo...
Takže pro koho vlastně MHD je? :-) Zdá se, že hlavně pro studenty, protože máme levnější jízdný. Když bych autem vozil ještě někoho, cenově by sme byli zas někde úplně jinde... No a pak taky pro lidi, který musej platit za parkovný třeba 150,- za den... Na vesnici člověk auto stejně potřebuje... Začínám uvažovat nad tim, kam vlastně těch mých 120 Kč za MHD půjde, když naftu - pohonný hmoty, to nejspíš pokreje v klidu, i kdybych jel úplně sám. Navíc, když vidim ty milióny v dotacích DPP od Prahy i státu...
Proto je příjezd do Prahy často tak ucpanej a špinavej :-) Lidem se prostě jezdit do Prahy MHD nevyplatí...


sob 19. úno 2011 11:37:20
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Zapomněl jsi na ekologický hledisko, mysli na budoucí generace! :)

No, tahle situace je ale naprosto neúnosná, MHD má bejt výrazně výhodnější než nějaký auto... Pak si spousta lidí řekne to, co si řekneš ty. Jsou teda i tací, který daj přednost MHD skoro vždycky (třeba já), ale takovejch je menšina. A hromadná doprava by měla oslovovat co nejvíc lidí...
A k těm dotací -- hodně spolkne asi metro, o tý nový výstavbě ani nemluvim. Opravdu je nutný metro do Ruzyně? Já o tom silně pochybuju. Na Červenejch vrch to chápu, tam je sídliště a spousta lidí, kterejm to usnadní cestu. Ale to letiště mi přijde zbytečný, jezděj tam autobusy... Kdyby radši postavili v týhle části Prahy nějaký pořádný záchytný parkoviště (a navazující MHD), aby ta spousta lidí, co přijíždí denně po R7 do Prahy, měla to auto kam postavit (když už teda tim autem jedou)... Vždyť na tý Evropský to je strašný...


sob 19. úno 2011 14:35:33
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Tak ještě koukám na ten odkaz, co všechno se zdraží... Pokud by schválili tu výjimku u těch základních potravin, jako zelenina, brambory, ryby, věci pro diabetiky a podobně, tak mi to tak strašný nepřijde, jenom bych tam zařadila ještě ovoce :D A jestli zdražej čokoládu, tak to možná bude dobře, o důvod víc, proč si ji nekoupit :D
Nealko nápoje mě netrápěj vůbec, ty si nekupuju skoro vůbec (čaj mezi to nepočítám, i kdyby ho o pár korun zdražili, tak to si přežiju :D).
Jako největší blbost je asi to zdražení hromadný dopravy, to je opravdu stupidní. Nelíbí se mi ani zdražení vodnýho a stočnýho, zbytek se mě asi moc nedotkne.
Vstupy -- skoro nikam nechodim a když už, tak aby si nějaká ta desetikoruna moc nehrála roli; byty -- no... ten mi stejně nehrozí :D; pohřebnictví a dětský věci mě taky netrápěj; většina z tý kategorie "další služby" taky ne.
U knih to mrzí, ty by si výjimku zasloužily. No, ať žije knihovna :)


sob 19. úno 2011 14:50:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
To by bylo pěkný, kdybych myslel na ekologii, ale proč na ní nemyslí ostatní a hlavně MHD a stát, když takhle nutí lidi jezdit vlastnim autem? :-D
Sem pominul jednu věc no :-) Když si koupim kupón na půl roku třeba, tak mi to určitě vyjde finančně zas o něco líp pro MHD... Ale stejně.. Bude dost záležet kam budu jezdit, jestli budu jednou někde pracovat. Jestli bude auto jen nějak normálně dražší, tak mu dám určitě přednost před MHD obzvlášť, když se mi to vyplatí hlavně co se týče času... Navíc tim autem můžu občas zajet po cestě i na nákup, což s MHD těžko tahat 3 narvaný tašky...

Vodný a stočný mě naštěstí stejně jako limonády netíží no.. Vstupy mi taky nevadí...Horší bude jestli zdraží plyn a elektriku...


sob 19. úno 2011 14:54:45
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
To nějak nechápu. :) Mě stojí cesta z UH do Brna se studentskou slevou 60,- a bez ní kolem 80,- a to to je nějakých 75km. Ale většinou jezdím autem, jezdíme vždycky minimálně 3, většinou 4, někdy 5 a platím 70,-. Cenově je to prakticky to samé a ještě to mám od domu až k bytu, za třetinový čas.


sob 19. úno 2011 14:56:48
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Dopravní podnik hl. m. Prahy stojí za hovno no... :-)
Max jezdí na plnou jízdenku za 1 Kč na kilometr.
Já teď jezdim za 2 Kč na kilometr... Asi tu máme výrazněji dražší benzín nebo co... :-D Jestli to zvednou o těch 10% tak to bude za 2,2 na kilometr no...


sob 19. úno 2011 15:25:32
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Já nevim, mě je to jedno, já peníze nemám :)


sob 19. úno 2011 15:30:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. lis 2010 13:42:43
Příspěvky: 2716
Bydliště: Brno - studium
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/225632-stihla-postava-je-pro-polovinu-zen-dulezitejsi-nez-sex.html

"Podle amerického časopisu Fitness by se 51 procent žen klidně vzdalo sexu, jen aby dosáhly své vytoužené postavy."

Nechápu :D

_________________
Obrázek


ned 20. úno 2011 22:29:23
Profil ICQ
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
No... já docela jo :D Neříkám, že to cítím stejně, ale chápu, že to tak někdo cítit může. Vysněná postava je vysněná postava :D


ned 20. úno 2011 22:30:52
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 1000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 100  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz