Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 13. kvě 2024 13:43:45



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
 Radar v ČR 

Chci tu radar?
Ano 19%  19%  [ 5 ]
Ne 62%  62%  [ 16 ]
Je mi to fuk 19%  19%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 26

 Radar v ČR 
Autor Zpráva
Lost in Hollywood
Lost in Hollywood
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. úno 2008 15:02:14
Příspěvky: 502
Příspěvek Re: Radar v ČR
D_M píše:
Nepovažuju na oko lepší cestování do USA jako přínos. Už sem tady tohle psal možná i podrobnějc... Nehodlám se opakovat.
bosak00 píše:
Trochu nelogické stavět něco co není k užitku ne? ;)

No právě... A oni to chtěj stavět... Lamky... :)

Nechci se do tebe nijak navážet, ale čekal jsem kapku smysluplnější odpověd ;). Možná tě to překvapí, ale nikdo nepostaví tak drahou věc pokuď není k užitku ;). A zatím si mi pořád neodpověděl co je na tom tak špatného. Zdá se mi jako kdyby ses prostě chytil (ostatně jako většina lidí) názoru že je to prostě špatné a basta. Opravdu jsem od odpůrců radaru zatím neslyšel nějaký kvalitní názor ;)


čtv 20. lis 2008 19:56:25
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Radar v ČR
Ale prosimtě... Nechtěl sem na tom moc reagovat, protože mám dojem, že sem se k tomu v tomhle vlákně na tohle téma vyjádřil už několikrát dost jasně. Pokud se chceš hádat, rád si na tebe najdu čas, ale jen prostě ne dneska... Teď sem přijel ze školy... :)
Jednoduše proč já nechci radar - nevidim jedinej užitek, kterej by to přineslo.... Vážně ho prostě nevidim... Jestli ty vidíš nějakej užitek napiš mi ho a pobavíme se o tom... Jestli vidíš jako užitek zrušení víz tak já to tak nevidim. To z toho důvodu, že se radar týká všech občanů a víza jen určité skupiny. Kolik lidí skutečně pojede do USA? Pochybuju, že to bude čtvrtina populace... Z těch lidí ještě většina tam pojede jen na vejlet a jednorázově nebo jen párkrát. Takovejm lidem zpravidla nebude vadit nějaký vízum... Mně by to určitě nevadilo tim sem si jistej. Naopak realizace radaru se dostkne všech. Minimálně přijdeme o část území... Další proti s kterejma souhlasim si můžeš přečíst tady: http://nezakladnam.cz/cs/15_10x-ne-radaru Souhlasim tam více méně se všim. Nejvíc mi asi vadí poslední bod... Jednoduše nevíme jako občani co si na nás vymysleli a za takovejch podmínek s tim prostě nemůžu souhlasit. Jestliže má bejt jejich radar u nás na věčnost, rád bych viděl patřičný bonusy... Ty ovšem nejsou a pochybuju, že budou... Dnes nám žádný nebezpečí nehrozí... Od nikoho... Když budem něčí spojenci, riziko se podstatně zvětší. O tom žádná... Moje stanovisko je jednoduše takový - ne za těhle podmínek...

Edit: Víš co, přečti si první stránku a nenuť mě, abych se opakoval...
Edit2:
bosak00 píše:
Možná tě to překvapí, ale nikdo nepostaví tak drahou věc pokuď není k užitku

Možná tě to překvapí, ale ta užitečnost bývá relativní a v tomhle případě obvzlášť. Jim to prospěje... A nám? Myslim si, že minimálně...

Asi je to prostě o prioritách... Když člověk myslí jen na sebe a po mě potopa tak chápu, že ho nějakej radar, budoucnost státu - jeho bezpečnost a svrchovanost nemůžou trápit... :)


čtv 20. lis 2008 20:24:45
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Lost in Hollywood
Lost in Hollywood
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. úno 2008 15:02:14
Příspěvky: 502
Příspěvek Re: Radar v ČR
Se mi zdá, že lidi neví, nebo nechcou vědět k čemu ten radar má sloužit. Ohánět se argumentem, že by to mohlo ohrozit bezpečnost našeho státu je jaksik nemístné... Radar je sice určen na střely dalekonosné, ale na ty krákodobé má snad ochranu na základně ne? Myslíte si, že by tam jen tak postavili radar, dali 2 vojáky do budky a tím by to pro ně skončilo? Vždyť to slouží hlavně k ochraně mnoha států proboha... Jsme zeměpisně dobře položený stát pro umístění takové věci no.
BTW: Takže kdyby si chtěl jet do Ameriky, tak by ti nevadilo 3 hodinové čekání na ambasádě, pak výslech jako kdybys byl nějaký terorista a i pak by byla možnost, že by byla tvá žádost zamítnuta?
Za druhé nevidím důvod proč by někomu měli vadit cizí vojsko na našem území, když budou jen na základně. Nebo si snad myslíš, že si budou dělat výlety po ČR a koukat na památky? Denně k nám jezdí přistěhovalci co tu nemaj co dělat a ti ti nevadí?
Radši tu budu mít Američany než Rusáky nebo někoho jiného.
Neříkám, že ve všem souhlasím s americkou politikou, ale tahle věc je dobrá. Prostě jen je dneska moderní být antiamerikanista a hodně lidí se toho chytlo no...


čtv 20. lis 2008 21:21:43
Profil
Johnny
Johnny
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. dub 2008 15:27:47
Příspěvky: 2260
Bydliště: Písek
Příspěvek Re: Radar v ČR
Mě už ten radar docela leze krkem, všichni se hádaj, už jsem viděl, že se kvůli tomu málem i porvali. Stejně ho postaví ať se nám to líbí nebo ne :(


čtv 20. lis 2008 21:28:30
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Radar v ČR
Martas. píše:
Stejně ho postaví ať se nám to líbí nebo ne :(

Jo no, ať žije demokracie :)
bosak00 píše:
Ohánět se argumentem, že by to mohlo ohrozit bezpečnost našeho státu je jaksik nemístné... Radar je sice určen na střely dalekonosné, ale na ty krákodobé má snad ochranu na základně ne? Myslíte si, že by tam jen tak postavili radar, dali 2 vojáky do budky a tím by to pro ně skončilo?

Myslim si, že je to hodně na místě... Do teď nemá nikdo důvod na nás útočit. Jakmile tu bude radar tak to je jasnej cíl... Prvně se musí vyřadit radar ne? Navíc tim dáváme jasnou záminku arabáčům a rusákům... Vytváří to pro nás nepřátele, který sme až do těď neměli...
O tom jak bude střežené samotná základna nevim, neřek bych, že tam bude moc lidí. Určitě nebudou mít kdo ví jakou techniku... Oni prostě budou jen monitorovat o tom to je... Nejsou tam kvůli útočení - to je v Polsku...

bosak00 píše:
Vždyť to slouží hlavně k ochraně mnoha států proboha... Jsme zeměpisně dobře položený stát pro umístění takové věci no.

Souhlas... Proč to teda nevybuduje NATO? Protože NATO je NAHO... Myslim, že proti natu by padla polovina argumentů...

bosak00 píše:
BTW: Takže kdyby si chtěl jet do Ameriky, tak by ti nevadilo 3 hodinové čekání na ambasádě, pak výslech jako kdybys byl nějaký terorista a i pak by byla možnost, že by byla tvá žádost zamítnuta?

Patřím mezi většinu, která do nehodlá v Americe hledat svoje štěstí. Když bych se tam chtěl podivat tak klidně... Oni by ty víza stejně zrušili, sice za čas, ale udělali by to, protože na ně tlačet i ostatní státy... Jenže prostě potřebovali nějakej levnej argument za co radar...

bosak00 píše:
Za druhé nevidím důvod proč by někomu měli vadit cizí vojsko na našem území, když budou jen na základně. Nebo si snad myslíš, že si budou dělat výlety po ČR a koukat na památky? Denně k nám jezdí přistěhovalci co tu nemaj co dělat a ti ti nevadí?

Přistěhovalci sou jiný téma... :) Kdyby ti jejich vojáci co tu budou jezdili na vejlety a utrácely dolary za naše potraviny budu jen rád. Jenže jedna z podmínek byla, že si budou dovážet vlastní suroviny... Takže bohužel ani z toho pro nás nic nekápne... Nevim teda jestli tuhle debilitu už náhodou nezručili...
O tom jak může bejt nebezpečný cizí vojska na cizim území by ti možná líp povyprávěl řízek... Já si dokážu dost dobře představit nějakýho novýho chorýho prezidenta USA, kterej by toho dokázal využít velmi negativně pro nás... Klidně by nás mohli obsadit... Že by se to nemohlo stát v dnešní době? Ale houby... Demokracie právě tohle umožňuje... Viz Chile a Augusto Pinochet nebo NLD v Barmě... Jasně, pořád to neni srdce Evropy, ale nikdy nevíš jaký bude politická situace za pár let... A o tom to je... Po nás potopa...
bosak00 píše:
Radši tu budu mít Američany než Rusáky nebo někoho jiného.
Neříkám, že ve všem souhlasím s americkou politikou, ale tahle věc je dobrá. Prostě jen je dneska moderní být antiamerikanista a hodně lidí se toho chytlo no...

Souhlas... Ale tahle věc je dobrá pro ně... Zatim... Může bejt dobrá i pro nás ovšem za určitejch podmínek a ty já prostě nevidim...


čtv 20. lis 2008 21:51:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Johnny
Johnny
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. dub 2008 15:27:47
Příspěvky: 2260
Bydliště: Písek
Příspěvek Re: Radar v ČR
Mě taky docela příjde to nato docela na hovno, jestli se něco posere tak to dopadne jakto ve 2.sv válce, každej má s někym smlouvy o zájemný pomoci a všem to bylo hovno platný. Sice tohle se snad už opakkovat nebude, ale prostě kdyby někdo už zaútočil, tak stěma osmi nebo kolika Gripenama nevim nevim, tanků máme taky jen hrstku a polovina nejezdí, armáda prej profesionální, ale když maji jít vrtulníky do boje, tak polovina pilotů odejde z armády, jestli by nás tohle mělo bránit tak to by dopadlo hodně zle >:o a už seru na radar :x :x


čtv 20. lis 2008 22:13:24
Profil ICQ
Lost in Hollywood
Lost in Hollywood
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. úno 2008 15:02:14
Příspěvky: 502
Příspěvek Re: Radar v ČR
Nebudem to tu furt omílat dokola, stejně si každý bude stát za tím svojím. Neříkám, že smlouva kterou vyjednala česká strana (teď nvm kdo to byl) je výhodná. Bavím se tu o tom, že radar je v jádru dobrá věc. Prostě v dnešní době existuje reálné nebezpečí, že někdo zkusí obsadit jiný stát ( viz. Rusko x Gruzie ) nebo něco podobného a raketky kterých maj dneska země ( a hlavně ty strašně demokratické státy jako Írán, Rusko apod.) požehnaně, začnou lítat a nějaká obrana proti tomu prostě být musí ;). A jestli si někdo myslí, že NATO nebo snad OSN ( :D ) něco vyřeší tak se celkem plete. Myslím, že jsme vesměs demokratický stát, tak proč neukázat světu za jakým názorem si stojíme? Ono kdyby tu nebyla Amerika, tak jsme,myslím pod Rusákama pořád a s náma i většina států východní evropy ;). Prostě se mi nelíbí přístup typu "Švýcarsko".
Jen doufám, že se z tady toho všeho nestane Eurábie nebo nějaký svaz vedený rusákama. To už pak opravdu budu rád za to, že nebudu muset pracně vyřizovat vízum :)


čtv 20. lis 2008 22:36:28
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Radar v ČR
Tak si to shrňme :)
Schodli sme se na tom, že radar by mohl být prospěšný za určitých podmínek, ale ne za těch, které nabízí jedna z velmocí tedy Zradar... :D
*) Ty ten radar chceš protože se cejtíš ohroženej určitejma státama. Já bych se cejtil ohroženej těma státama, kdyby sme měli radar a tak jim poskytli záminku...
Ty seš pro radar, protože většina je proti a nemaj rádi USA...
Správně?
Myslim, že sem ti poskytnul dostatek důvodů proč Zradar nechtít. Nevšim sem si, že bys některej z těch důvodů vyvrátil. Naopak si mi poskytnul jeden důvod pro radar, kterej sem vyvrátil - viz *)


pát 21. lis 2008 14:14:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Kill Rock 'N Roll
Kill Rock 'N Roll
Uživatelský avatar

Registrován: stř 02. dub 2008 14:57:50
Příspěvky: 9031
Bydliště: Praha/ Jičín
Příspěvek Re: Radar v ČR
koukám že už nejsem sám :) že by ten Obama efekt?

_________________
http://sob-cz.blogspot.com/
http://www.facebook.com/slasheroid
http://www.csfd.cz/uzivatel/18906-slasher/

"The music of Scars will live on." - Daron, 7.10.'08


ned 23. lis 2008 22:10:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 8:28:07
Příspěvky: 3448
Bydliště: Dolní Suchá (Havířov), Olomouc
Příspěvek Re: Radar v ČR
D_M píše:
Tak si to shrňme :)
Schodli sme se na tom, že radar by mohl být prospěšný za určitých podmínek, ale ne za těch, které nabízí jedna z velmocí tedy Zradar... :D
*) Ty ten radar chceš protože se cejtíš ohroženej určitejma státama. Já bych se cejtil ohroženej těma státama, kdyby sme měli radar a tak jim poskytli záminku...
Ty seš pro radar, protože většina je proti a nemaj rádi USA...
Správně?
Myslim, že sem ti poskytnul dostatek důvodů proč Zradar nechtít. Nevšim sem si, že bys některej z těch důvodů vyvrátil. Naopak si mi poskytnul jeden důvod pro radar, kterej sem vyvrátil - viz *)


To je přesně ono. Hlavně ať si nás nikdo nevšimne... :D


pon 24. lis 2008 15:17:57
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz