Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 12. kvě 2024 20:28:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Ženy & muži -- "tradiční" role v rodině? 
Autor Zpráva
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Ženy & muži -- "tradiční" role v rodině?
Zajímalo by mě, jakej máte názor na "tradiční" roli žen a mužů v rodinách.
Tím myslím to, že muž bývá považován za živitele rodiny, žena obvykle za tu "ochránkyni krbu". Nemyslim to úplně striktně, jako že muž doma nehne prstem a nechá se obskakovat (prostě žádnej extrém).

Holky, kdyby partner dost vydělával, byly byste ochotný bejt v domácnosti? Starat se o děti a o domácnost, ...
Nebo byste radši chodily do práce, i kdyby to rodinnej rozpočet nevyžadoval?

A kluci, vadilo by vám, kdyby vaše partnerka chtěla zůstat v domácnosti? Vim, že jsou takový, kterejm to vadí, ikdyž ten její plat vlastně vůbec nepotřebujou, tak by mě zajímalo, jak se na to díváte vy :)

Nebo klidně i obráceně -- zůstali byste doma, chlapci, kdyby vaše partnerka vydělávala spoustu peněz? A holky, vadilo by vám, kdyby váš partner byl v domácnosti?


stř 12. led 2011 20:49:48
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Boom!
Boom!
Uživatelský avatar

Registrován: úte 15. dub 2008 16:10:04
Příspěvky: 7336
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Ženy & muži -- "tradiční" role v rodině?
linda píše:
Nebo klidně i obráceně -- zůstali byste doma, chlapci, kdyby vaše partnerka vydělávala spoustu peněz?

Můj životní sen!!! :mrgreen:

_________________
Liter poeta píše:
Lízání prdele děcka :D Lízání prdele :music: :lol:


stř 12. led 2011 20:53:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě 2010 18:51:11
Příspěvky: 2565
Bydliště: Benešov u Prahy
Příspěvek Re: Ženy & muži -- "tradiční" role v rodině?
Já osobně bych rozhodně nechtěla zůstávat v domácnosti.. Co bych tam celej den dělala? :D A člověk potřebuje i nějakej pocit samostatnosti a nezávislosti, i když je v rodině. Ale na druhou stranu, zase je pravda, že tohle můžu tvrdit teď, ale kdo ví co bude potom. :) Třeba to přijde vhod.
A určitě by mi vadilo, kdyby muž zůstal doma a já pracovala. :D Nebudu ho přece živit. :D Stejně jako on by neměl živit mě.

_________________
Uhněte krávy, vždyť život je krátký!


stř 12. led 2011 20:54:11
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Ženy & muži -- "tradiční" role v rodině?
Takový otázky :-D
A vůbec holky! Co tu děláte? Jak to že nejste v kuchyni?! :-D
Já sem v tomhle benevolentní... Ženská musí mít volnost... Ale všeho moc škodí... Z kuchyně až když je hotovo! :-D

Jako dneska je to kolikrát celkem zvrhlý asi, ale při tom je to celkem daný genetickejma dispozicema... :-D Aspoň během mateřský teda... Jo, sem konzervativní, ženská by měla zůstat doma a starat se o malý... o mateřský... Jinak je mi to šumák. To nádobí občas umeju... :-D


stř 12. led 2011 21:11:57
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě 2010 18:51:11
Příspěvky: 2565
Bydliště: Benešov u Prahy
Příspěvek Re: Ženy & muži -- "tradiční" role v rodině?
Mateřská je jasná, to by bylo i špatně, kdyby hned pospíchala do práce. :)
Nedávno jsme brali pracovní právo a docela mě překvapilo, že má ženská zpravidla právo na mateřskou dovolenou až asi 2 měsíce před porodem.. Já nevim, mě se to zdá dost pozdě :-?

_________________
Uhněte krávy, vždyť život je krátký!


stř 12. led 2011 21:16:37
Profil
Boom!
Boom!
Uživatelský avatar

Registrován: úte 15. dub 2008 16:10:04
Příspěvky: 7336
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Ženy & muži -- "tradiční" role v rodině?
D_M píše:
Takový otázky :-D
A vůbec holky! Co tu děláte? Jak to že nejste v kuchyni?! :-D

:haha: :haha:
D_M píše:
Jo, sem konzervativní, ženská by měla zůstat doma a starat se o malý... o mateřský... Jinak je mi to šumák. To nádobí občas umeju... :-D

Jeden můj kolega to vychytal nejlíp jak mohl. Jednou umýval nádobí a rozflákal při tom manželce její oblíbený hrníček. Od té doby má zakázaný umývat nádobí :D

_________________
Liter poeta píše:
Lízání prdele děcka :D Lízání prdele :music: :lol:


stř 12. led 2011 21:17:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Ženy & muži -- "tradiční" role v rodině?
Jaká náhoda..... :-D


stř 12. led 2011 21:29:59
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Cigaro
Cigaro
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. čer 2010 15:38:02
Příspěvky: 1734
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Ženy & muži -- "tradiční" role v rodině?
linda píše:
Holky, kdyby partner dost vydělával, byly byste ochotný bejt v domácnosti? Starat se o děti a o domácnost, ...

Ochotná bych byla, otázkou je, jak dlouho bych to vydržela nic nedělat a jen se tak poflakovat doma, což by jako nebyl problém, líná jsem na to dost a našly by se různé činnosti mimo zaměstnání, ale faktem je, že bych si připadala blbě, aby mě takhle někdo živil. Asi bych volila tak něco mezi, že bych měla třeba nějaké zaměstnání na částečný úvazek či tak něco. :)

Každopádně chlapa bych nebyla ochotna živit, i kdybych vydělávala miliony. :) Nésu blbá přeci. :D
Ale tak do jisté míry možná, kdyby si zase naopak on aspoň něco málo přivydělával na své vlastní výdaje. :)

Ale to se stejně nestane, já si totiž vezmu jednou šikovného hezkého milého inženýra, který bude slušně vydělávat, já si budu taky vydělávat, k tomu mu uvařím, vyperu, možná i to nádobí umyju… A budeme oba spokojení. That’s my dream! :haha: :lol:


stř 12. led 2011 21:37:25
Profil
Ego Brain
Ego Brain
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. úno 2008 18:11:04
Příspěvky: 6241
Příspěvek Re: Ženy & muži -- "tradiční" role v rodině?
mno takto... bolo by fajn keby mám priateľa čo by nás finančne zabezpečil, potom by som mohla robiť niečo čo by ma bavilo aj keď by to nebolo moc dobre platené a keby s tým potrebujem skončiť tak by tu nebolo finančné riziko...
hej môže tu vzniknúť ten pocit menejcennosti a preto bych robila aj keď za menší peniaz ale aspoň čosi mno....
inak s tými domácimi prácami, trochu si uvedomujem že umývam riady a upratujem zatiaľ čo priateľ toho moc nenarobí a už sa nejakú dobru chystám to zmeniť ale stále sa mi nedarí :haha:


stř 12. led 2011 21:40:49
Profil
Boom!
Boom!
Uživatelský avatar

Registrován: úte 15. dub 2008 16:10:04
Příspěvky: 7336
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Ženy & muži -- "tradiční" role v rodině?
Bari píše:
Ochotná bych byla, otázkou je, jak dlouho bych to vydržela nic nedělat a jen se tak poflakovat doma, což by jako nebyl problém, líná jsem na to dost

:lol: :lol:
Bari píše:
Ale to se stejně nestane, já si totiž vezmu jednou šikovného hezkého milého inženýra, který bude slušně vydělávat

Tak to je fajn, že to máš takhle pořešený teda :D :| :D

_________________
Liter poeta píše:
Lízání prdele děcka :D Lízání prdele :music: :lol:


stř 12. led 2011 21:42:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz