Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 28. zář 2024 22:07:05



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 101  Další
 Naše štůdia stále pokračují 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Jo, zdá se, že je to tou šablonou. Když to zkusim normálně mimo, tak to jde. Ale teď najít, co to v tý šabloně dělá... Tohle je prostě taková černá díra na čas... :-D To můžou používat jen blázni... :-D Snad až to někdy za týden rozchodim, tak už to pude... Ale pak přídou tabulky a kde co a bude to zas zdlouhavý...


úte 19. dub 2011 22:45:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Ale to neni pravda, to používají naopak ti, co blázni nejsou :D
Když se vychytaj všechny ty počáteční problémy, tak je to pak o něčem jinym, no... :) Určitě si LaTeX nakonec zamiluješ :D


úte 19. dub 2011 22:53:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Tak sem tu děvku konečně pokořil, ale byl to boj... :-D Zlatý open office... Udělám v tom to samý a ještě mě to stojí míň času, protože stačí všechno pěkně naklikat, nepadá to a funguje to! :-D
107 stránek se všim všudy.. Teďka... ještě bych měl asi 2 věci přidat, tak počítám, že těch 110 to bude mít. Což je hrozně moc a nevim jestli to neni špatně... :-D Když oni to ty obrázky a seznamy hrozně natáhnou...


pon 25. dub 2011 13:12:40
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
110 stran? :D to bych nikdy nenapsala :D
A zrovna dneska jsem si na tebe vzpomněla, teda spíš na ten tvůj boj s LaTeXem, tak jsem ráda, že jsi nakonec zvítězil :D


pon 25. dub 2011 13:50:31
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Tak ono to neni 110 stran mýho textu... Díky tomu formátování, tý ofišl felácký šabloně, sou tam kolikrát i jen prázdný oddělovací stránky kapitol, seznamy... Plus ty hafa obrázků a tak no... Spíš je to takový divný, že mám tolik stránek a vlastně mám implementační diplomku, takže k tomu ještě nějakejch 1X tisíc řádek kódu... Asi sem ten text moc hrotil. Snad si to nevyložej špatně... Nechce se mi nic mazat... :-D


pon 25. dub 2011 16:36:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Vrátěj ti to k přepracování, tohle přece nikdo nebude číst :D Ne, dělám si srandu :D

Mimochodem, zrovna řešim takovej menší problém s LaTeXem. Ráda bych ho donutila, aby byl schopen používat v jednom dokumentu dva jazyky (češtinu a řečtinu). Nějak se mu nechce :D
Což mě přivádí k otázce: jak sis poradil s češtinou? Babel nebo cslatex? A co jsi vlastně používal, MiKTeX? Nejspíš si to sem někam psal, ale jsem líná to hledat :D


pon 25. dub 2011 21:55:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
No vidíš... Lapálie s Latexem... :-D Použil sem babel. Chyba byla původně v tý šabloně, protože používala prostě cosi pro generování nějakejch hyperlinků a kvůli tomu to padalo. Stačilo to zakomentovat a použít jen obyč \usepackage{hyperref} a šlape to.
Ty dva jazyky bych zkusil:
\usepackage[czech, english]{babel}
...
\selectlanguage{czech}
...
Použil sem Miktex - někde v jeho nastavení se taky definujou jazyky... A Dělám to v LEDu... Automaticky mi totiž stáhnul potřebný balíky pro Miktex, který chtěla ta šablona. V tom tvym editoru se mi to nějak nedařilo rozběhat. LED je v pohodě, jenom docela často padá... :-D

A teď sem se díval po zpracovanejch otázkách k MSSZ... Vypadá to bídně... Jako něco je, ale je to takový minimum... Sem si uvědomil, že se budu muset zase učit po půl roce... :-D A ty sračky co tam sou... Budu mít noční můry... :-D
Teď bude záležet, kdy se mi ozve vedoucí - kdy nasadim tu aplikaci na server... pak bych to rád v týdnu po 9.5. uzavřel, vytisknul... a začal se učit... když bych začal pozvolna už 9., tak bych měl 4 týdny... Co si tak čtu na fórech, tak 2-3 týdny sou rozumný minimum... Ježiš mně je z toho špatně už teď... :-D


pon 25. dub 2011 22:06:06
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
To zvládneš, neboj :D Tak se prostě budeš chvíli učit, no :D

A umí babel věci jako český uvozovky? Mně tam nefunguje příkaz \uv. To, co navrhuješ, jsem zkoušela, ale úspěch to nemělo -- teda jenom částečnej. Odmítá to dělit slova (což mě hodně irituje) a hlavně tam ta čeština vypadá stejně hnusně jako kdysi před lety (krásně viditelný je to u "Č"). Vypadá to prostě stejně hnusně jako v tomhle dokumentu, strana 10: http://www.dgfe.cz/ext_files/newmiktex24.pdf
Tohle byly důvody, proč jsem před lety začala používat csplain, později cslatex :D A dodnes nevim, jak se těch hrůz zbavit.
No, budu to asi muset vyřešit nějak jinak...


pon 25. dub 2011 22:27:46
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
To neporadim. Řikám, že je latex fail... :-D Zobrazování nějakýho č vůbec neřešim... Uvozovky nevim... :-D Když je v textu napíšu normálně, tak se mi normálně i zobrazej, akorát myslim, že za tou druhou snad chybí mezera... To mám řešit i takový kraviny, český nečeský, hlavně že tam nějaký sou? :-D \uv sem nepoužíval...

Koukám, 28 státnicovejch okruhů... Jako nevim tyjo... Některý bych měl stíhat 2 nebo dokonce 3 za den, ale těch moc nebude... :-D Víc je tam těch, na který potřebuju jeden den na jeden okruh... Shit... :-D Tak prostě minimálně 4 tejdny? Já už prostě nechci! :-D


pon 25. dub 2011 22:48:44
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Fuj, to zní tak nechutně :D Já mám pocit, že už bych se nikdy nic nenaučila :D Tak nás tady můžeš pravidelně informovat, jak na tom jsi :D

No mně jde fakt o to, aby to hezky vypadalo a aby to bylo po typografický stránce co nejlepší -- takže hezký český uvozovky a podobně :D Když vidim v nějakym dokumentu nečeský uvozovky, irituje mě to :D
Správně má bejt ta otevírající uvozovka dole, ta zavírající nahoře. Strašně moc lidí na to kašle a má obě nahoře, což nejenom nehezky vypadá, ale je to i naprosto špatně :D Tohle v tom cslatexu řeší právě příkaz \uv, s babelem si nevim rady :D Tohle bude asi boj :D


pon 25. dub 2011 22:55:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 101  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz