Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 01. říj 2024 0:40:56



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 100  Další
 Zprávy/články které vás zaujaly III. 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Si myslim, že to někde zdůvodňovali... Tipoval bych to, že je tamto starý těžší na naučení a míň čitelný? Jestli je to nový dokážou rychlejc naučit, tak je zase čas na výuku něčeho jinýho...


pon 31. led 2011 19:14:44
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
D_M: Já samozřejmě neříkám, že jsou knížky kokotina, ale že ta věc se zkracováním knížek je kokotina. :) A s těma minutovýma písničkama jsem to myslel tak, že pak budou vysílat jen to nejzajímavější z písniček, filmů.

A psaní neříkám, aby se neučilo, jen že je mi u prdele, jakým písmem se píše.

Si dneska nějaký nechápavý, ty jo. :-D


pon 31. led 2011 19:19:15
Profil
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě 2010 18:51:11
Příspěvky: 2565
Bydliště: Benešov u Prahy
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
To je ale stupidní důvod. Písmo v mnoha směrech vypovídá o osobnosti a jeho zmrvení a zjednodušení tohle úplně pokazí. A že se hůr učí, no a co. Děckám stejně nebudou nikdy nic podstrkovat pod nos, ať se učej. A to s tou čitelností - samozřejmě že rukopis nebejvá čitelnej. Proto jsou tu i jiný varianty, jako tiskací písmo apod.
Prostě jsem proti a končím. :D

_________________
Uhněte krávy, vždyť život je krátký!


pon 31. led 2011 19:21:39
Profil
Ego Brain
Ego Brain
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. úno 2008 18:11:04
Příspěvky: 6241
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
a inak s tým písmom, moc som to nepochopila, to ako chcú nahradiť písané písmena písmenami tlačenými?


pon 31. led 2011 19:54:30
Profil
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Jeremy píše:
Nevím... buď je ten člověk génius, co dokáže pochopit autorovo myšlení a dokáže tak vyškrtnout jen to opravdu nepodstatný (i když si říkám, že u velkých klasických děl tam vyloženě nepodstatný nebude skoro nic) a nebo ty knížky budou stát za hovno :) když se člověk nezajímá o čtení a chce jen vědět o čem ta knížka je, tak si přečte referát... tohle je podle mě spíš pokus o prodání co největšího množství výtisků = humus...

Ať si je geniální třeba desetkrát, to je úplně jedno. Když to dílo zkrátím, už to prostě není ono. Jo, kdyby to byly zkrácený skripta, jsem pro všema deseti, ale u tý beletrie jde přece o něco jinýho... Proto se mi to hnusí.
Že to dělaj jenom proto, aby se to prodávalo, mi nevadí, zaráží mě spíš to, že se fakt najde někdo, kdo si to koupí. Když jsem o tom před lety poprvé četla, tak jsem si řekla něco ve smyslu "no jo, Amerika" :D A ejhle, ono je to už i tady :)

A k tomu písmu -- údajně je to jednodušší pro ty děti. Fajn, ale to okleštíme všechno, aby se ty děti náhodou nepředřely, nebo co? Vyrostly na tom celý generace, na nikom z nás ta "námaha" nezanechala nějakou újmu, tak nevim, proč to najednou měnit... prostě si někdo dělá byznys, všechny tyhle věci něco stojí, tak někdo využil toho, že v našem státě je při dobrejch známostech možný vydělat na čemkoliv, jinak to nevidim... jo, školství potřebuje reformu... ale tohle? to není reforma, to je jenom další vyhazování peněz. Nejsem proti novejm věcem, ale tohle mi přijde fakt zbytečný... A když si představim, co stojej ty nový pomůcky (ty různý plakáty s těma písmenama a další věci), učitelé se musí přeškolit..
A ten font není zadarmo, pochopitelně :) kdo by ho chtěl mít a používat, zaplatí si. Kdyby nebyl takhle podporován MŠMT, neštěkl by po něm ani pes. Teď se na něm dá hezky vydělat.

A argument o nečitelnosti -- ono se podobnym písmem píše v některejch západních zemích. Jestli chce někdo tvrdit, že tam díky tomu píšou čitelně, asi neměl tu čest vidět něčí rukopis :D

Kaťuša: v některejch školách to už nahrazujou. Ono to neni přímo tiskací, ale vypadá to hodně podobně. Tady se můžeš podívat, jak to vypadá (je to pdf): http://www.lencova.eu/download/CS_pismenka_mala.pdf


pon 31. led 2011 20:04:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Ego Brain
Ego Brain
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. úno 2008 18:11:04
Příspěvky: 6241
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
takým píšeme asi teraz všetci nie?
a inak tým sa vlastne zruší delenie na písané a tlačené písmena? sorry za moju nechápavosť.... :D


pon 31. led 2011 20:06:56
Profil
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
No, já sama nevim :D Ty děti tím písmem budou mít asi vytisknutý i ty slabikáře... Asi, nevím to jistě. On byl totiž jeden z "argumentů" ten, že teď se děti musí učit čtyři typy písma: velký tiskací, malý tiskací, velký psací, malý psací. Takže teď to chtěj asi zjednodušit a ty jejich čítanky budou stejným typem písma (ano, tím fontem, kterej se rozhodně nedá používat zdarma :)), jako je to, kterým budou psát. Aspoň tak jsem to pochopila.

A jo, časem spousta z nás přejde na tiskací písmo, ale tak k nějakýmu vývoji písma by si měl každej stejně dojít sám... Podle mě je fakt škoda, že se to děti nenaučí. A když to zvládly všechny děti před nima, tak snad nejsou o tolik blbější, ne? :D


pon 31. led 2011 20:10:49
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě 2010 18:51:11
Příspěvky: 2565
Bydliště: Benešov u Prahy
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
linda píše:
A když to zvládly všechny děti před nima, tak snad nejsou o tolik blbější, ne? :D
Člověk nikdy neví.. :D
Ale když tak na to písmo koukám, tak mi přijde fakt zbytečný ho takhle měnit..

_________________
Uhněte krávy, vždyť život je krátký!


pon 31. led 2011 20:12:17
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Maxipes Fík píše:
D_M: Já samozřejmě neříkám, že jsou knížky kokotina, ale že ta věc se zkracováním knížek je kokotina. :) A s těma minutovýma písničkama jsem to myslel tak, že pak budou vysílat jen to nejzajímavější z písniček, filmů.

A psaní neříkám, aby se neučilo, jen že je mi u prdele, jakým písmem se píše.

Si dneska nějaký nechápavý, ty jo. :-D

Máš se vyjadřovat jednoznačně :P :D


pon 31. led 2011 20:16:30
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Ego Brain
Ego Brain
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. úno 2008 18:11:04
Příspěvky: 6241
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
pre nové decká mi to nepríde až taká blbosť, ten písaný spôsob je síce pekný ale aj tak sa im v živote zíde skôr to tiskacie, vyžadujú to na úradoch a pod....
už dnes píše písamným pomerne málo ľudí (aspoň mne sa tak zdá, alebo je to skôr nejaká skomolenina písaného a tlačeného)
no ono všeobecne už málo ľudí vôbec píše, keď všetci len ťukáme do tých klávesníc


pon 31. led 2011 20:16:53
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 1000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 100  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz