Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 30. zář 2024 6:21:15



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 100  Další
 Zprávy/články které vás zaujaly III. 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
No, a to já si přesně myslím, že politika, literatura, ani historie nezajímaly děcka ani dřív. Dyť se podívej na nějaké třeba 50 let staré filmy, tam jen děcka pobíhají po venku a dělají lumpárny. :) Fakt si nemyslím, že se moc změnilo, to je jen náš pohled. Tady tyto názory se neustále opakují, moje prababička by to samé řekla o tehdejších děckách a to samé by o ní řekl její otec... Jakože tehdá to bylo jiné a tehdá to bylo jiné, ale přitom je pořád stejné, akorát přizpůsobené té době, ve které se zrovna žije.


pon 03. led 2011 18:12:05
Profil
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
V lepším případě se zastydí (konečně) a pokusí se to napravit (já si myslím, že na žádnej pokus o zlepšení není nikdy pozdě), v horším případě budou mít v tý společnosti takovou převahu, že budou svou nevzdělanost pokládat za standard...

Ale abych tý mladší generaci nekřivdila -- vy mladší, co jste tady, mi nepřipadáte, že byste patřili do tý výše popsaný skupiny, možná mám jenom spíš smůlu na ty, co potkávám. Je docela možný, že to je s mejma vrstevníkama podobný, jenom se s takovejma lidma prostě moc nestýkám. Ale když vzpomínám třeba na svoje léta na gymplu, tak mi prostě nepřišlo, že tam bylo tolik takovejch lidí... tak nevim, no :)

Max: no já nevim, mě to třeba zajímalo (a zajímá :D). Takže možná je to mnou, já nevim. Ale mně fakt přijde, že to zajímalo víc i ty moje spolužáky... Nevim, možná si všechno idealizuju :D
Určitě je to přizpůsobený tý době, ve který se žije, ale v tom je právě ten rozdíl, ne? Podle mě se děti fakt změnily, zeptej se někoho, kdo učí nějakejch 20, 30 let. Teda nemůžou za to ty děti, ale společnost.


pon 03. led 2011 18:27:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Johnny
Johnny
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. zář 2010 18:48:32
Příspěvky: 2024
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
linda píše:
zeptej se někoho, kdo učí nějakejch 20, 30 let.

O tom slyšim každou druhou hodinu fyziky. Našemu učiteli je asi 58 a pořád něco vypráví. I když tomu kolikrát člověk nevěří, někdy se nad tim musim pozastavit. Hodně mluví o komunismu a právě o tom, jaký to tu bylo dřív. Jeho názor je jasnej-dnešní děti jsou úplně blbí. Dá se tomu samozřejmě oponovat...ale prostě bych řek že na tom něco pravdy bude. Když si vezmete dnešního žáka (vezmu sebe) devátý třídy a takovýho žáka před třiceti lety. Jaká je jejich morálka, nadšení a názory v tý škole?..Nežil jsem v tý době ale podle vyprávění prostě dřív byli snaživější...sice sem asi odskočil od tématu, ale vidim ty obě věci tak nějak stejně...


pon 03. led 2011 18:41:05
Profil ICQ
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
nemyslím si, že by byl nějaký extrémní rozdíl v přístupu mezi žáky teď a mezi žáky před dvaceti, třiceti lety... ano... děcka jsou otrkaný, můžou prakticky cokoliv, nejeví zájem, tehdy měli knížky, dneska mají internet... ale stejně si myslim, že v té pubertě, kdy mladí prochází obdobím vzdoru takový byli prostě vždycky, ať byla doba jakákoli... větší průser je podle mě to, že způsob výuky se za tech 30 let nezměnil a velký procento kantorů jsou a nadosmrti budou komouši...


pon 03. led 2011 18:46:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě 2010 18:51:11
Příspěvky: 2565
Bydliště: Benešov u Prahy
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
To se tady teda ztrhla diskuze.. :)
Já jako ta už mladší generace teda osobně taky nechápu spoustu dnešních děcek, jejich nevědomost a nezájem. Řekla bych že mezi přístupem mladých v týhle a dřívější době neni takovej rozdíl, ale určitě bych řekla že ten rozdíl tady je..
Za to stejně může televize a oblbovárny z Ameriky :mrgreen: :D Ono často se rodiče třeba ani dětem moc nevěnujou a ty si pak dělaj co chtěj, po psychologický stránce sou zakrnělý a zanese je to do toho všeobecnýho společenskýho stáda mladejch imbecilů, co tvrděj, že vzdělání a něco vědět sou věci absolutně nepotřebný a na hovno.. Ale stejně asi záleží dost na jedinci, mě to taky nikdo do hlavy nevtloukal.. Je to složitý, zamotala sem se do toho a asi už se trochu odklánim od témata, tak si mě nevšímejte, já se tady jenom vyvztekám.. :lol:

_________________
Uhněte krávy, vždyť život je krátký!


pon 03. led 2011 18:56:46
Profil
Johnny
Johnny
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. zář 2010 18:48:32
Příspěvky: 2024
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Katuna píše:
po psychologický stránce sou zakrnělý a zanese je to do toho všeobecnýho společenskýho stáda mladejch imbecilů, co tvrděj, že vzdělání a něco vědět sou věci absolutně nepotřebný a na hovno..

Teď jsi to vystihla! :)


pon 03. led 2011 19:02:24
Profil ICQ
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě 2010 18:51:11
Příspěvky: 2565
Bydliště: Benešov u Prahy
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Macajs píše:
Katuna píše:
po psychologický stránce sou zakrnělý a zanese je to do toho všeobecnýho společenskýho stáda mladejch imbecilů, co tvrděj, že vzdělání a něco vědět sou věci absolutně nepotřebný a na hovno..

Teď jsi to vystihla! :)

No jo, já už se nasrala :D Tohle mě dokáže vždycky pěkně vytočit.

_________________
Uhněte krávy, vždyť život je krátký!


pon 03. led 2011 19:05:04
Profil
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
jakej je rozdíl mezi americkejm a ruskejma oblbovákama? :)


pon 03. led 2011 19:06:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Jak říká Jeremy. Podle mě je blbost se ptát kantora, který učí třeba 30 let. Páč on učí pořád stejně, ale to by teda neměl, protože se právě mění ta doba. Člověk si dneska nepotřebuje věci pamatovat, potřebuje vědět, kde to najít a jak to použít, což se prakticky neučí. Dřív se to ty děcka prostě našrotili (a v očích kantora byli chytří), ale ve skutečnosti byli pořád stejně blbí, protože ty vědomosti stejně neuměli použít. :)


pon 03. led 2011 19:10:15
Profil
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě 2010 18:51:11
Příspěvky: 2565
Bydliště: Benešov u Prahy
Příspěvek Re: Zprávy/články které vás zaujaly III.
Americký sem táhnou po kvantách, ruský už táhnou spíš pryč :) .. v lepších případech. Jak si ale řikal, je tady ještě dost lidí, co věřej komunismu, což je teda děs.. Amerika se tváří jako ráj západu, proto na ní všichni letěj..

_________________
Uhněte krávy, vždyť život je krátký!


pon 03. led 2011 19:11:59
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 1000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 100  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz