Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 30. zář 2024 0:23:56



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 101  Další
 Naše štůdia stále pokračují 
Autor Zpráva
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Tak ona je to na speciální třída (používám Beamer) a je to vlastně stejný, jako psát jinej text... Stejně jednoduchý, stejně krásně přehledný, ... :D A výsledek mi přijde lepší než v něčem jinym... Do jisté míry je to tím, že věci typu Powerpoint moc neovládám :D

Já si na to zvykla hodně rychle, teď mi to přijde úplně normální... Prostě píšu a jednou za čas zkontroluju (obvykle hlavně proto, abych viděla, kolik toho už mám :D). A většinou všechno vypadá tak, jak jsem si představovala :D Ale složitější matematický vzorce kontroluju teda hned, tam může chybějící nebo špatně umístěná závorka nadělat paseku :D
Já nevim, je to o zvyku, no... Podle mě je LaTeX přímo stvořen pro lenochy, jako jsem já :D Nemusim se o nic pořádně starat, prostě píšu, LaTeX udělá většinu práce za mě :D A ještě jsem pak pochválena za to, že to hezky vypadá (protože ve srovnání s wordovskym dokumentem to vypadá rozhodně líp -- obvykle už na první pohled) :D
Mému oku lahodí všechna skripta psaná v LaTeXu, až teda na drobný chyby, kterých se ustavičně dopouštějí (především český uvozovky, a potom to "dx" v matematice píšou obvykle dx, ne dx, na to jsem alergická, to d neni proměnná, kdy už to pochopí :D)... nejsem rejpavá, jenom jsem prostě ráda, když je všechno tak, jak má být, když jsou dodržena základní typografická pravidla... :D

Katuna: na tohle poskytuje i sama fakulta docela vtipnou odpověď :D U toho oboru, co jsem si vybrala (Evangelická teologie) je u uplatnění napsáno, že záleží především na šikovnosti toho člověka (čili jenom hezky řekli, že vlastně s tim bakalářem nic moc dělat nemůžeš, protože to nestačí -- předpokládá se, že budeš spíš pokračovat dál). Ale mně jde především o ty vědomosti, ty jinde nezískám. Po bakaláři bych viděla, co dál (jestli tam teda půjdu a jestli to vůbec udělám, že :D). Nevim, jestli bych se tim chtěla někdy nějak živit, ale nepřipadá mi to (zvlášť v naší republice) zrovna reálný :) Ale nevadí mi to.
Ale s magistrem bych mohla třeba i učit, nebo se uplatnit v duchovenské službě v církvi (ale takový ambice nemám).


úte 18. led 2011 19:36:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Hele a o co líp vypadá ten výslednej dokument na první pohled líp v Latexu než z Wordu? Už sem to někde slyšel, ale moc to nechápu... Si to v tom Wordu prostě naformátuju, tak že to od Latexu nikdo nepozná ne? :-)


úte 18. led 2011 20:27:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
No dobře, asi mám úchylku :D
Ale tak matematika je skoro do očí bijící, ještě jsem snad neviděla wordovskej dokument, kde by to vypadalo tak, aby se mi to líbilo. To poznáš obvykle hned, prostě to vypadá líp... Takhle ti to nevysvětlim, ale kdybys to viděl, hned pochopíš...
A další věcí jsou třeba ligatury (slitky).
Vypadá to celý víc profesionálně a kvalitnějc. Ale je trochu nefér to těm různejm textovejm editorům wordovskýho typu zazlívat, nebyly totiž dělaný proto, aby to dobře vypadalo, ale se snadno a rychle psalo, no...

Tady je docela hezký srovnání. Pravdou je, že ti to ze začátku zabere asi víc času, ale pak mi to přijde fakt jednodušší. Nemusim pořád hledat myš, abych se proklikala k tomu, co potřebuju, ty příkazy (nebo značky, či jak tomu říct), co používám častěji, si prostě už pamatuju.
A mně to fakt šetří čas, nemusim se o nic starat, prostě píšu a program udělá všechno ostatní za mě. Když teda chci něco jinak, musim zasáhnout, ale obvykle nechávám všechno na programu (jsem prostě líná :lol: ).
Ale teda musim se přiznat, že s Wordem fakt moc zacházet neumim. Třeba netušim, jak se dělaj odkazy na obrázky nebo vzorce, jak se dělá obsah, jak se odkazuje na literaturu... V LaTeXu je tohle všechno strašně jednoduchý, podle mě je jako stvořenej pro práce většího rozsahu.


úte 18. led 2011 20:52:52
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Jooo ligatury... Tak to slyšim prvně... :-D A matematickejm vzorcům se vyhejbám jak čert kříži, takže dobrý... :-)
To srovnání... Latex tam sice vyhrál o 5 bodů, ale 2 jsou cena a dostupnost - používám Open Office, 2 jsou rychlost psaní velkejch dokumentů... A to bude asi ta hlavní výhoda no... Je fakt, že se velkej text rychlejc zformátuje v tom Latexu. A ty odkazy na literaturu budou v Latexu dost velká výhoda si myslim...


úte 18. led 2011 21:16:25
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
To víš, já mám ráda, když věci hezky vypadaj (třeba ty ligatury, ale hlavně matematika, tak je tak krásná, že si zaslouží i krásnej zápis :D).

Ve Wordu se odkazovat nejde?
Jinak teda když už chci něco takovýho použít, tak taky jedině Open Office (na M$ Office stejně nemám :D), takže zrovna cena a dostupnost pro mě v tomhle taky nehrály roli.
Na rozsáhlejší text je to určitě dobrý, ale jestli by ta diplomka měla bejt prvnim textem, kterej bych v tom psala, asi bych si na to troufla asi jedině tehdy, kdybych měla dost času, takže jestli se to do toho nějak nechce, tak tě docela chápu :D

Já tu teď řešim takovej menší problém: měla jsem diplomku odevzdat i na CD, což jsem neudělala (já žádnou pitomou směrnici nečetla :D), takže to musim udělat dodatečně. Jenomže jak jsem tu diplomku dopisovala na poslední chvíli, tak se mi tam vloudilo pár chybiček. Například mezera za otevírající závorkou (když jsem se chtěla u obrázku odkázat na literaturu -- tohle nenávidim), nebo třeba jsem chtěla napsat, podle čeho jsem ten obrázek nakreslila, ale napsala jsem jenom "podle" a zapomněla odkázat na patřičnou literaturu. Myslíte, že tyhle věci můžu opravit, nebo to musí bejt přesně v tý podobě, v jaký jsem to odevzdala vytisknutý?


úte 18. led 2011 21:28:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Odkazy ve Wordu určitě jdou. Já vlastně ten nejnovější Word až tolik neznám. Ve srovnání s tim OO Writerem se teda reference generujou jednodušejc v tom latexu zdá se mi...
Jinak já teda určitě tu diplomku do latexu hodim, ale měl sem v plánu si to nejdřív napsat ve Writetu a pak překopírovat do Latexu a tam až konečně naformátovat. Možná by mě to donutilo si to po sobě aspoň přečíst... Bakuli sem po sobě nečet, nejsem blázen... :-D

Tý úpravy - nevim... Ser na to ne? :-D Stejně to má už oponent přečtený a kdo to kdy bude víc číst? :-D Nevim no... Vlastně ty naše práce nějak hážou na web... Si myslim, že když tyhle formátovací detaily opravíš, tak se nic nestane a s největší pravděpodobností si toho nikdo během následujících 250 let nevšimne... Možná ani potom ne... :-)


úte 18. led 2011 21:37:58
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Já po sobě bakalářku taky nečetla, diplomku taky ne, proto ty chyby :D Tohle by jinak asi neuniklo, protože to byla první věc, která mi padla do oka, když jsem to otevřela :D
Asi máš pravdu, nikdo si toho nevšimne, takže to opravim :D Opravim typografický a případně i gramatický chyby, ať nemám kdyžtak vostudu :D
Jde o můj pocit, o nic víc :D Věci musí vypadat hezky, když už jsou obsahově na nic :D

A s tou prací to máš naplánovaný dobře, to je dobrý řešení. Tak doufám, že ti to hezky vyjde a odevzdáš práci psanou v LaTeXu! :D


úte 18. led 2011 21:45:57
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
Jasný... A taky musíš mít nějakou výmluvu proč si dát chvíli pauzu od státnic... :-D


úte 18. led 2011 21:49:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
No to je taky pravda :D
Ale teda dneska jsem opět skoro nic neudělala, tímhle tempem ty státnice fakt neudělám :D

A potřebovala bych nějakej dobrej zdroj informací na teorii systémů, ale nějak se mi nedaří nic najít, a na pořádný hledání nemám čas :D


úte 18. led 2011 21:51:17
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Naše štůdia stále pokračují
linda píše:
O nic nepřicházíš, jenom jsem si vylévala srdce, je to vcelku nuda :D

ok :D

každopádně mám novinku... před pár hodinami sem zjistil, že nemůžu jít ke státnicím, protože nemám splněný jeden povinný předmět, takže musím požádat o zrušení státní závěrečné zkoušky teď, přerušit studium (abych ho nemusel platit) a pak další semestr se ke studiu opět přihlásti ke konci, udělat povinnej předmět a státnice... a vypadá to, že není jiná možnost... takže tak


stř 19. led 2011 19:30:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 101  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz