Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 16. čer 2024 11:18:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další
 Jazyky 
Autor Zpráva
Johnny
Johnny

Registrován: úte 11. lis 2008 13:00:20
Příspěvky: 2230
Bydliště: Most
Příspěvek Re: Jazyky
Papája píše:
Foxinbox píše:
Jinak sem měla 4 roky fráninu a to je taky krásnej jazyk, ale bohužel umím velký h....,

Merde? :) :D

:lol: Ruby!


čtv 02. čer 2011 19:47:05
Profil
Boom!
Boom!
Uživatelský avatar

Registrován: úte 15. dub 2008 16:10:04
Příspěvky: 7336
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Jazyky
_jane_ píše:
Papája píše:
Foxinbox píše:
Jinak sem měla 4 roky fráninu a to je taky krásnej jazyk, ale bohužel umím velký h....,

Merde? :) :D

:lol: Ruby!

:mrgreen:

_________________
Liter poeta píše:
Lízání prdele děcka :D Lízání prdele :music: :lol:


čtv 02. čer 2011 19:47:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. lis 2010 13:42:43
Příspěvky: 2716
Bydliště: Brno - studium
Příspěvek Re: Jazyky
Hawkey: Oui! :D

_________________
Obrázek


čtv 02. čer 2011 19:48:17
Profil ICQ
Suite-pee
Suite-pee
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. srp 2009 10:33:18
Příspěvky: 54
Bydliště: doma
Příspěvek Re: Jazyky
Samara píše:
ňuníci, češtinu miluju :mrgreen: Je to podle mě nejhezčí jazyk vůbec, dá se s ním krásně pohrát a hlavně naša krásná moravština, prostě úžasná :D A učim se anglicky (překvapení! :D) a španělsky. Ještě chcu umět polštinu a italštinu, ale nevim, jak se to naučím :D

Nelíbí se mi němčina a - za to mě spousta metalistů zabíjí - nesnáším finštinu (a maďarštinu). Ty jazyky jsou hnusny prostě :D

Italština je něco hrozného :D v pondělí jsem byl v Benátkách a ta italština je fakt hrozná.Horší je už jen francouzština ( teploučké žbleptáníčko :D )

_________________
Muzikant je člověk,který vlastní pocity a myšlenky dokáže ztvárnit do melodických útvarů tak, že není třeba ani textu a přesto je pochopí a porozumí jim i pubertální diskofilní pinda...


čtv 02. čer 2011 19:52:09
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Jazyky
Katuna píše:
Topic o jazycích, které se učíte, nebo byste se chtěli učit, které se vám jednoduše líbí nebo které nemůžete ani slyšet. :)
A nemusí to být jen o těch. Jaký máte vztah k češtině? Byli byste schopní se jí vzdát a mluvit jiným jazykem, nebo je to pro vás nepřijatelná možnost? A co říkáte na "Czenglish" (neb. prznění češtiny anglickým přejímáním)?

Já se nejdýl učila němčinu, s tou jsem začala už na základce. Ale dneska neumim už vůbec nic. Mám sice v plánu někdy (v dohledný) budoucnosti buď chodit na kurz, nebo začít zase sama, ale to je spíš proto, že mi je líto zahodit ty roky, co jsem tomu věnovala.
S angličtinou jsem na tom o něco líp, ale učila jsem si ji jenom asi 4 nebo 5 let.
Na střední jsem začala chodit na ruštinu, ale po pár měsících byl ten kroužek pro nezájem zrušen. Byla to škoda, ruština se mi líbí a bavila mě.

Přiznám se, že mě nebaví se ty jazyky učit. Gramatika je ještě dobrá, jak zmiňoval D_M, má to obvykle nějakou logiku. Se slovíčkama to je horší, to mě vždycky spíš nudilo (naštěstí jsem měla v mládí dobrou paměť, tak to byl vždycky poměrně rychlej proces... stejně jako zapomínání těch, který jsem už pak nikdy nepotřebovala :D).

Němčina má svoje kouzlo, jak tu někdo psal, ale přesto k ní mám jakejsi odpor (na základce ani na střední to přitom tak nebylo, nevim, kdy jsem to získala). Ruština se mi líbí, jak jsem zmínila. Angličtina má zvláštní postavení, dneska je to nutnost, jak asi všichni víme :)

Čeština je krásnej jazyk, dokonce i ta vobecná :D Nemám moc ráda nářečí, protože někdy skoro vůbec nerozumim :D
Slovenština se mi líbí, je to krásnej jazyk. Teda když je hezká (ale neptejte se mě, z který oblasti se mi líbí nejvíc, to fakt nevim :D).

Plánuju se učit angličtinu, někdy časem němčinu, základy řečtiny a hebrejštiny, když budu mít čas a sílu, tak někdy ještě ruštinu a španělštinu. Ale znám ty svoje plány... :D

Byla bych ochotná vzdát se češtiny, kdybych se odstěhovala někam, kde se česky nemluví. Dneska můžu poslouchat Český rozhlas a sledovat Českou televizi třeba i v Austrálii, časem budu moct mít díky těm čtečkám po ruce i stovky nebo tisíce českejch knih... Jo, dokážu si představit, že bych zbytek života nebo jeho podsatnou část strávila někde, kde by se nemluvilo česky.

Czenglish -- chápu to u věcí, kde český ekvivalenty třeba nejsou, nebo působěj nějak krkolomně... Ale když je někdo "bizi", tak to fakt neni "kůl", je to trapný. Je to na facku :)


čtv 02. čer 2011 19:56:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Ego Brain
Ego Brain
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. úno 2008 18:11:04
Příspěvky: 6241
Příspěvek Re: Jazyky
Papája píše:
Mě u holek příjde slovenština sexy :D Hlavně když se tadyhle Káťa rozjede u piva, to je mazec :) :D



omg, keď sa moc rozjedem s pivom tak mi není rozumieť vobec no :lol:

jane: nie neviem vaše prekliate "ř" >:o :)


čtv 02. čer 2011 20:03:47
Profil
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě 2010 18:51:11
Příspěvky: 2565
Bydliště: Benešov u Prahy
Příspěvek Re: Jazyky
linda píše:
Byla bych ochotná vzdát se češtiny, kdybych se odstěhovala někam, kde se česky nemluví. Dneska můžu poslouchat Český rozhlas a sledovat Českou televizi třeba i v Austrálii, časem budu moct mít díky těm čtečkám po ruce i stovky nebo tisíce českejch knih... Jo, dokážu si představit, že bych zbytek života nebo jeho podsatnou část strávila někde, kde by se nemluvilo česky.

Czenglish -- chápu to u věcí, kde český ekvivalenty třeba nejsou, nebo působěj nějak krkolomně... Ale když je někdo "bizi", tak to fakt neni "kůl", je to trapný. Je to na facku :)


S tím přesně souhlasím. :)

Hebrejština a řečtina musí bejt zajímavá, ale neumím si představit, že bych to někdy použila. :) Ale třeba latina by taky nebyla k zahození.

_________________
Uhněte krávy, vždyť život je krátký!


čtv 02. čer 2011 20:05:04
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Jazyky
Jo, a vobecnou češtinu nesnáším. Když je někdo dobrej, je víc na facku, než když je někdo cool. :-D


čtv 02. čer 2011 20:10:16
Profil
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Jazyky
Katuna: no vidíš, na latinu jsem zapomněla. Tu mám v plánu taky :)
Hebrejština a řečtina se mi hodí především ke čtení Bible v originále, jinak asi k ničemu. Tim se asi ani nikde nedomluvim, takhle se dneska už asi nemluví :D

Max: nechápu tě :D


čtv 02. čer 2011 20:18:17
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Boom!
Boom!
Uživatelský avatar

Registrován: úte 15. dub 2008 16:10:04
Příspěvky: 7336
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Jazyky
linda píše:
Max: nechápu tě :D

A nejsi jediná :D

_________________
Liter poeta píše:
Lízání prdele děcka :D Lízání prdele :music: :lol:


čtv 02. čer 2011 20:19:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz