Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 26. čer 2024 2:13:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 244 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Další
 (Ne)legální stahování...? 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: (Ne)legální stahování...?
Už je to tady, jeden z prvních kroků v revoluci internetu... Možná... :D
Francie rozhodla: po upozornění budou piráti odstřiženi od internetu
Citace:
Modemy zneužité internetovými piráty mají být totiž po několikerém předchozím upozornění nejen odpojeny od celosvětové počítačové sítě na dva měsíce až na rok, ale jejich uživatelé budou muset dál platit poplatky za připojení k internetu.

Osobně sem hodně zvědavej jak chtěj řešit wifiny... Bude to hroznej bordel a velkej prostor pro korupci a různý ošmelování...

Edit: Je celkem jasný, že když se to ve Francii osvědčí tak to máme za nějakej čas i u nás a možná v celý Evropě...


úte 12. kvě 2009 19:27:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: (Ne)legální stahování...?
Nemůžu věřit tomu, že se to opravdu děje. Nejspíš to byla jenom otázka času, já vím...
Ale občané Francie by se měli vzpamatovat a dát státu jasně najevo, že takhle opravdu ne.

Jako celek to působí jako výplod choré mysli -- a třeba ta věta, kterou jsi vybral je tak strašně stupidní, že zůstává rozum stát. To je skoro jako kdyby mi při dopravní přestupku sebrali auto a já bych musela dál platit za naftu.

Tohle je další perla:
Citace:
Uživatelé internetu budou mít k dispozici zdarma programy ke stažení, které mají pirátské úkony detekovat.

Pochybuju, že to bude open source, takže kdo ví, co všechno vám díky takovýmu programu bude Velký Bratr kontrolovat. A jestli pak to bude i pro jinej systém než pro Windows?
V neposlední řadě by mě zajímalo, jak se bude kontrolovat, jestli někdo stahuje nelegálně?

Dělá se mi z toho opravdu zle.

Jinak je to trochu mimo, ale doporučuju přečíst tenhle rozhovor: Václav Žák: anonymní Internet během několika let zmizí -- tak lidi s takovejma názorama seděj v RRTV.


stř 13. kvě 2009 0:23:22
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: (Ne)legální stahování...?
Jo no, je to fakt špatný. Teďka takový rozhodující období. Třeba do 5-10 let internet tak jak ho známe úplně zmizí... Zůstane jen státně monitorovaná síť kde si budeš moct prohlížet reklamy a když to dobře dopadne chodit na stránky jako libimseti a lide.cz... :D
Přesně jak řikáš s tim programem... Navíc neni možný, aby 100% rozpoznali jestli je to co stahuješ opravdu legální nebo ne... Prostě je to takový krytí pro lidi co tomu nerozuměj a myslej si, že programy sou takový kouzelný věci co zvládnou všechno... Jenže žádnej program nedokáže 100% určit jestli se v souboru co stahuješ vážně nachází něco nelegálního nebo je to prostě jen soubor pojmenovanej jako film a uvnitř je něco legálního. Prostě to nerozezná a ti politici to nechápou...
Jak to zavedou už vidim ty články jak spoustu lidí odpojili neoprávněně a omylem... Mám čim dál větší chuť volit tu pirátskou stranu... Přece neni možný, aby o budoucnosti internetu rozhodovali lidi co vůbec nevědi o co jde.


stř 13. kvě 2009 7:35:27
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: (Ne)legální stahování...?
Jo, spousta lidí si to nainstaluje a pak si budou myslet, že jsou ochráněni před všim na netu, před útokem na jejich komp, ...
No ale stejně mi neni moc jasný, jak se to teda bude kontrolovat? Nějakej program mi bude kontrolovat, co stahuju (a co odesílám) a porovnávat to s nějakym seznamem? Nebo jak se dá tohle v praxi zrealizovat? Já těmhle věcem nerozumim..

No a to, že o věcech rozhodují ti, kteří o nich nemají ani páru, neni (bohužel) žádná novinka... Ale je pravda, že u internetu je to úplně extrémní.


stř 13. kvě 2009 18:00:52
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Kill Rock 'N Roll
Kill Rock 'N Roll
Uživatelský avatar

Registrován: stř 02. dub 2008 14:57:50
Příspěvky: 9031
Bydliště: Praha/ Jičín
Příspěvek Re: (Ne)legální stahování...?
Já se tyhle vaše příspěvky bojím číst, pak se totiž cítím jako jasnej kriminálník :)

_________________
http://sob-cz.blogspot.com/
http://www.facebook.com/slasheroid
http://www.csfd.cz/uzivatel/18906-slasher/

"The music of Scars will live on." - Daron, 7.10.'08


stř 13. kvě 2009 18:07:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: (Ne)legální stahování...?
Docela zajímavej článek:
BSA tradičně mlží, a všichni jí to baští
Ale vás asi zajímat nebude... :D Prostě je to o tom, že naprostá většina českejch médií se chytla zprávy od BSA, která uvádí studii podle níž je v ČR 38% nelegálního softwaru. Loni to prej bylo 39%... Všechny média si na tom postavili nějakou tu novinky... No a v tomhle článku se podivali na zub tomu jak to procento vlastně spočítali a závěr je takovej, že je to naprostej blud a velmi velmi hrubej odhad... :D Takže když někde budete číst titulky jako "Míra softwarového pirátství v Česku klesla" ani to neotvírejte, protože je to postavený na blbosti... :)


pát 15. kvě 2009 21:56:07
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: (Ne)legální stahování...?
No teda, to je něco :D Vždycky mě zajímalo, jak se tohle zjišťuje :lol:


pát 15. kvě 2009 22:05:17
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: (Ne)legální stahování...?
Soudce z kauzy Pirate Bay nebyl zaujatý, rozhodla stockholmská justice

Citace:
Největším trnem v oku však pro obhajobu byla Nadace internetové infrastruktury (The Internet Infrastructure Foundation), kde působí jako poradce v případných rozepřích nad doménovými jmény. Jeho spolupracovnicí je totiž v této nadaci Monique Wadsted, která před soudem zastupovala filmový průmysl.


Tak sry, ale jestli ten byl nestrannej... :D To bych fakt nechtěl, aby mě soudil soudce, kterej je kamarádíček žalující stany a je členem 3 organizací, který bojujou proti mě... :lol: Tohle je prostě do očí bijící. Kdyby uznali, že byl zaujatej tak uznaj, že maj špatnej soudní systém. A soudci držej při sobě určitě... Prostě jedna velká kulišárna.


stř 10. čer 2009 18:53:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: (Ne)legální stahování...?
docela normálka no :) tak to hold chodí


čtv 11. čer 2009 14:50:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: (Ne)legální stahování...?
Hmm... Komu zvoní hrana? :)
Server na sdílení souborů Rapidshare dostal pokutu 24 milionů eur
Tu pokutu určitě ještě snížej. Ale docela sem zvědavej jestli to bude znamenat nějakou změnu. Např. další podobný žaloby na takový servery nebo změnu politiky rapidu... Ta pokuta přeci jen neni pakatel...
V tom článku je nejlepší poslední odstavec... :)
Co si budem povídat... Kromě torentů v našich končinách spíš než jiný P2P sítě jasně vedou takový servery a mezi nima rapid na špici...


stř 24. čer 2009 19:21:44
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 244 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz