Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 16. čer 2024 9:31:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 942 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 95  Další
 Knihy 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Knihy
Tak Podzim patriarchy dočtený. Poslední 40ti stránkový odstavec bylo jedno dlouhé souvětí. Uf. Ale moc dobré to bylo. :)

This movie was rated 4.5 stars out of 5


čtv 02. úno 2012 22:59:04
Profil
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 8:28:07
Příspěvky: 3448
Bydliště: Dolní Suchá (Havířov), Olomouc
Příspěvek Re: Knihy
Ale nepřesvědčils.. tohle si asi nechám ujít. :D

Gaia vrací úder.. This movie was rated 4.0 stars out of 5
Člověk má znát nositele odlišných názorů, ve stejném oboru lidské čínnosti, jasně..
I když považuji jak teorii tak koncept Gaia za blbost, tak s většinou názorů pana Lovelocka, z ní vycházející souhlasím. Enviromentalistika je docela živý obor bádání a většinové názory se v rychlém tempu střídají, ale překvapivě jsou zde sepsané názory pořád docela aktuální aby obstály dnes, i když je psaná před pěti lety. Rozhodně souhlasím s názorem na jadernou energii, což je jediná věc, která mi hapruje v konceptu udržitelného rozvoje Millenium Development Projectu, kteří jí docela razantně odmítají.. prostě teď v tuhle chvíli nejsme připraveni na to, jet jenom na obnovitelné zdroje.. (a hlavně nechť stihne věčný průjem všechny ty idioty co prosadili bioppaliva první generace) :D


pát 03. úno 2012 14:38:16
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Knihy
Já tě ani nechtěl přesvědčit. :-D Dost možná bych to taky nikdy neměl nutkání číst, kdybych si neřekl, že si přečtu všechny knížky, které dostal brácha na Vánoce a já je chci přečíst, než si to odveze. :) Stejně to bylo s Černou labutí.

Teď jsem přečetl poslední z těch knížek:
Emil Hakl - Intimní schránka Sabriny Black (final cut)

Nebylo to zlé, ale takové trošku o ničem. Byla to v podstatě část autorova života, jenom tam chlastal, nic se mu nedařilo a tak. Docela dobře napsané, místy vtipné, docela depresivné, ale taky nic, co by mě úplně uchvátilo.

This movie was rated 3.0 stars out of 5


pon 06. úno 2012 20:54:42
Profil
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 8:28:07
Příspěvky: 3448
Bydliště: Dolní Suchá (Havířov), Olomouc
Příspěvek Re: Knihy
Zas o Černé labuti docela uvažuju, slyšel jsem už o té knize pěkné věci dřív, teď jsi mi ji připomněl. Jednou doufám přečtu, teď ale budu hloubat spíš nad beletriemi :happy:


pon 06. úno 2012 21:39:52
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Knihy
Já teď budu číst tohle:

Maxipes Fík píše:
Jsem teďka nedávno na goodreads objevil, že se tam dá soutěžit o knížku zdarma, většinou to je od nějakého začínajícího pisálka a musí pro to člověk něco udělat. Zkoušel jsem vyhrát jednu a hned se povedlo. :) Jedná se o tohle: http://www.goodreads.com/book/show/1227 ... od-complex, jaké to bude, nevím, ale odehrává se to ČR a řeší se tam čínská medicína, tak by to mohlo být zajímavé. :)
Akorát je blbé, že když to bude kravina, tak to tam pak nebudu moct zdrbat, mám toho spisovatele v přátelích... :-D


Už mi ten autor psal, kdy to budu číst, abych pak napsal, co si o tom myslím. Damn. :-D

Pak mám v plánu konečně dočíst His Dark Materials, pak 1984 a pak 1Q84. :) A pak se uvidí, mám tu nachystaných docela dost knížek ještě.


pon 06. úno 2012 21:53:15
Profil
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. lis 2010 13:42:43
Příspěvky: 2716
Bydliště: Brno - studium
Příspěvek Re: Knihy
Max: His Dark Materials je nějaká ta fantasy sága, ne? Sem teď nedávno bohužel viděla v televizi docela špatnou adaptaci prvního dílu, na čsfd to má necelých 60 %, ale lidi tam psali, že ty knížky sou dobrý.

_________________
Obrázek


úte 07. úno 2012 11:51:42
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Knihy
Jo jo, já to čtu hlavně pro to, že kapela Light Bearer z toho čerpá inspiraci pro své texty. :) Stejně jako Fall of Efrafa čerpala z Watership Down. :) Na film se možná podívám, až to celé dočtu, nechci si teď kazit imaginaci. :)


úte 07. úno 2012 12:15:40
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Knihy
Teď mě napadlo, posloucháte/poslouchali jste někdy někdo audioknihy?

Já teda nikdy. :) Osobně mi přijde, že bych to po chvilce absolutně přestal vnímat a tak celkově mi to přijde dost divné. :) Ale na druhou stranu si říkám, že takové ty knížky, co člověk ani nemá chuť číst, ale přece ho z nějakého důvodu lákají, tak to nemusí být špatná volba. Takový příklad, co mě teď napadl, je třeba Andělé a démoni od Browna. Ale upřímně nemám ani potuchy, kolik minut takový audiobook dejme tomu 300 stránkové knížky vlastně má.


stř 08. úno 2012 23:34:58
Profil
Cigaro
Cigaro
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. čer 2010 15:38:02
Příspěvky: 1734
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Knihy
Já jsem to taky nikdy neposlouchala, ale tak špatné to být nemusí. Pozitivum je to, že u toho "čtení" může člověk zároveň dělat nějakou jinou činnost... Vařit, háčkovat svetr, apod. :D


čtv 09. úno 2012 1:49:50
Profil
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. lis 2010 13:42:43
Příspěvky: 2716
Bydliště: Brno - studium
Příspěvek Re: Knihy
Konec světa & Hardboiled Wonderland za 2 dny přečtený, moc moc moc pěkná a dobrá knížka, navíc ke konci na mě sedla úplně taková nostalgie, to se mi už dlouho nestalo, že by na mě knížka takhle hodně přenesla tu atmosféru a pocity... fakt hezky se to četlo :) .
Jo a kdybyste to chtěl někdo někdy pučit z Brňáků, tak ráda, akorát mi ji prosím neupatlejte jídlem a pitím ani ničím jiným :D

_________________
Obrázek


ned 12. úno 2012 22:27:40
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 942 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 95  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz