Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 16. dub 2024 5:10:02



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Serj Tankian: Armáda v počtu jednoho muže 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Serj Tankian: Armáda v počtu jednoho muže
Ze http://www.systemofadown.cz/

Na stránce chartattack.com bylo nedávno zveřejněno interview se Serjem, které bylo původně otištěno vloni v listopadovém čísle časopisu. Stáří však na zajímavosti rozhovoru neubralo. Překlad si můžete přečíst na následujících řádcích.

Když jsi plánoval sólo album, zkoušel si někdy zpívat v jiném jazyce?
Nazpíval jsem píseň s kapelou Les Rita Mitsouko z Paříže. Zpíval jsem anglickou verzi, ale také jsem nazpíval druhý hlas pro verzi ve francouzštině. Existuje jedna píseň, kterou zpívám v arménštině s akustickou kytarou, ale není vydaná. Moje máma jí miluje. Jinak nevím.

Myslím, že by bylo skvělé, kdybys napsal arménskou píseň a předvedl jí ve tvém unikátním stylu.
Slyšel jsem to samé od dalších Arménů. Bylo by skvělé, kdybych napsal píseň v arménštině a 6 milionů Arménů jí mohlo rozumět, ale když jí napíšu v jiném jazyce, můžu ji přinést celému světu.

Lidé poslouchají black metal, dokonce i když je napsaný v norštině a nerozumějí tomu.
Dokonce když zpívají v angličtině, není black metalu rozumět [smích].

Máš pravdu. Na nové desce máš píseň s názvem "Praise The Lord And Pass The Ammunition." Vypadá to, že víra a válčení jdou stále ruku v ruce.
Vím přesně co tím myslíš. Náboženství není nikdy důvod k válce, ale je to to co motivuje masy, aby dělaly věci, které by normálně nedělaly. Víra je používána jako nástroj války, dokonce i v případě genocidy. Říkají, že arménská genocida byla náboženská věc s menšinou křesťanů a holokaust Židů byl menšinou v Německu. Když o tom opravdu přemýšlíš, nebylo to o náboženství. Většina genocid má velmi silný ekonomický důvod, obvykle v dobách kdy je vláda sužována obrovským nezdarem, nebo když je měna slabá a jsou schopni sebrat bohatství těmto menšinám. Je to jako získat zdroj příjmů. Samozřejmě, že lidé nepůjdou do války z takového důvodu – z důvodu získat peníze pro vládu.

Takže bojují pro Boha.
Jo.

Tvůj dědeček zemřel před několika měsíci. Jak tě celá ta věc, kterou si on prošel ovlivnila?
On a moje babička přežili genocidu a vždycky mi vyprávěli příběh o tom, co se stalo v jejich životech, jejich rodinám a že genocida narušila můj rodokmen. Nemotivovali mě politicky, ale motivovali mě po osobní stránce, abych vypátral více a to mě donutilo být více aktivní.

Před několika lety jsem měl organizaci s názvem Genocide Project a dělal jsem rozhovory s lidmi, kteří přežili genocidy a holokaust. Sešli jsme se natočit interview. Sezení trvalo 6 nebo 7 hodin a celou tu dobu jsem držel svou vlastní kameru. Natáčel jsem a udělal DVD kopie, které jsem dal mým strýcům. Abych byl upřímný, od té doby jsem si je nepřehrál. Možná bych měl.

Ostatní kapely vyhlašují přestávky, aby si od sebe navzájem odpočinuli a mohli pracovat na vlastních projektech, ale většinou o nich nekoluje tolik klepů o rozpadu jako okolo kapely System of a Down. Proč vždycky připomínáš lidem, že máte jenom přestávku?
Lidé si vytváří vlastní příběhy, hádám. Rozhodli jsme se vzít si neomezenou pauzu, což znamená, že jsme se nerozhodli co spolu podnikneme v budoucnu. Byli jsme kapela 11 let. Vydali jsem 5 alb. Lidé si myslí, že bychom měli být značka jako Pepsi a vydávat desky každý rok, ale to nejsme. Nejsme korporace, jsme skupina umělců a přátel. Když budeme chtít něco říct sobě navzájem a světu, tak to řekneme. A když nebudeme mít společně co říci světu, tak nic neřekneme. Je to prostě tak jednoduché. Nechceme být značka, která je neustále používána k tomu, aby získávala peníze nám a dalším lidem. To by bylo sprosté.

Podle mě jsme potřebovali čas, abychom přehodnotili priority v našem osobním životě. Kapela byla priorita 11 let a všechno ostatní bylo až na dalším místě. Potřebovali jsme čas uspořádat naše osobní projekty, naše osobní životy a pak se sejít a zjistit jestli je tu místo v budoucnosti pro něco společného nebo ne. Nic není rozhodnuto. Stále jsme přátelé a dveře jsou otevřené a ta možnost tu pořád je.

P.S. Článek jednoho novozélandského zpravodaje nám přinesl pár dalších podrobností k připravovanému unikátním koncertu Serje s orchestrem APO. Píše se tam, že kromě písní z alba Elect the Dead by mělo zaznít i pár nových, dosud nevydaných písní. Aranžmá písní pro orchestr prý vytvořil uznávaný novozélandský skladatel John Psathas.

P.S.2 Na 22.ledna chystá televize Óčko akci s názvem RGM Hudební ceny Óčka 2008. V kategorii zahraniční zpěvák roku je nominován i Serj Tankian.


úte 23. pro 2008 11:43:32
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Serj Tankian: Armáda v počtu jednoho muže
Sem se koukal, jestli nenajdu něco o tý organizaci Genocide Project... Zjistil sem, že nějaká taková organizace byla asi na Souls 2004. No a měla stránky tady: http://www.genocide-project.org/ ale už je to neaktivní... Pod stejnym názvem sem našel tyhle stránky: http://www.genocideproject.net/ ale asi to nemá nic společnýho přímo se Serjem..


úte 23. pro 2008 18:15:33
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Old School Hollywood
Old School Hollywood
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. bře 2008 15:28:42
Příspěvky: 4898
Bydliště: Hodonín
Příspěvek Re: Serj Tankian: Armáda v počtu jednoho muže
hele zachvíli z tebe bude opravdový novinář, teda jestli je ten název armáda jednoho muže tvůj nápad. Je to dobrý


ned 28. pro 2008 23:31:55
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Serj Tankian: Armáda v počtu jednoho muže
Liter poeta píše:
hele zachvíli z tebe bude opravdový novinář, teda jestli je ten název armáda jednoho muže tvůj nápad. Je to dobrý

:D Neni... Je to z toho interview... "Serj Tankian: One Man Army" Jinak kolikrát netušim jak tu novinku nazvat...


pon 29. pro 2008 9:35:23
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mr. Jack
Mr. Jack
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 23:34:57
Příspěvky: 5421
Bydliště: Blatná
Příspěvek Re: Serj Tankian: Armáda v počtu jednoho muže
Liter poeta píše:
hele zachvíli z tebe bude opravdový novinář, teda jestli je ten název armáda jednoho muže tvůj nápad. Je to dobrý

novinarina neni nic sloziteho :D


pon 29. pro 2008 9:37:25
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz