Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 10:39:11



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Review koncertu Scars v Londýně 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Review koncertu Scars v Londýně
Ze http://www.systemofadown.cz/

Dnes vám přináším další exkluzivní review koncertu Scars od naší věrné faninky Bubice (aka Majkly, aka Trin). Neváhejte a čtěte, stejně jako v předchozích (již 3 review) popsala své zážitky a tentokrát se dočtete také o tom, jak John slíbil návštěvu Scars on Broadway u nás, v České republice! Za review děkujeme.
SOB REVIEW
– London – Astoria – 18.09.2008 -
Ráno se probouzím se strašnou kocovinou a valím si to na devátou do práce. Včera, pod tíhou toho, že dnes musím do práce, i když jsem původně neměla, se to trochu víc přehnalo s pivky :D Nějakým zázrakem přetrpím do půl 4, kdy dám šéfovi sbohem a ač je „busy“ a z mého odchodu zrovna odvařený není, tak odcházím. Každopádně nebylo zbytí, páč se přesně stalo to s čím se tak nějak počítalo a další hodinu jsem strávila v londýnské dopravě. Astoria, místo konání dnešního SOB koncertu se nachází v samém srdci Londýna. Jen několik málo kroků od Oxford Street.
Ke klubu dorážím chvilku po páté. Zjišťuji, že tam čeká skupinka jen asi 5 lidí, plus vedle sedí holčina, kterou jsem určitě viděla před 14 dny na Serjovi. Dám se s ní do řeči, ujistím se, že je to ona a jak před 14 dny, tak i na prvním londýnském SOB koncertě v Underworldu jsme museli stát nedaleko sebe. Za chvíli se k ní přidá přítel, lidí začíná pomalu přibývat a já musím do sebe hodit už druhý ibuprufen (hlava furt třeští jak střep :D …vážně už asi končím s pitím :D) Bolest ještě umocňuje skupinka 15 teenagerů, kteří dělají strašný bordel. Chováním a barevným oblečením jak do cirkusu rozhodně nezapadli a marně jsem doufala, že se spletli a vůbec nemají namířeno na dnešní koncert. Hodinu před vpuštěním do klubu přichází postupně Dominic a po něm Franky. Pozdraví se se všemi, vyfotí, podají ruce a zase zmizí v útrobách budovy.
V sedm nás pouštějí dovnitř, kde následuje snad hodina a půl čekání. Stále s “opicí na krku to moc příjemné nebylo“. Na podium si to nakráčí předkapela a jako “strašně to rozjedou“. Zpěvák si to hned při prvním songu namíří do publika, což během jejich vystoupení zopakuje ještě asi 3x. Celé jejich vystoupení mi přijde dost ironicky komické. Mně osobně do varu rozhodně nedostali. Po jejich pro mě vysvobozujícím skončení na sebe naštěstí SOB nedají dlouho čekat.
Celou show odstartují písní Serious. Né úplně vyprodaný klub, hlavně v balkónové části se dostává dost rychle do varu. Byla jsem strašně ráda, že se mi opět povedlo ukořistit první řadu. (Tentokrát to bylo i oprávněně. Dorazila jsem jako sedmá v pořadí) .. Zase mi tedy Daron skoro plivat do tváře. Od nějaké třetí-čtvrté řady se tvořily pařící kotle a chudáky dvě holčiny museli security vytahovat z publika ven. U mě naštěstí nastal jen ten problém, že jako sardinka se nadalo takřka hnout. Takže se moc nezaskákalo. Celkově po dobu koncertu, pod nátlakem davu se hnulo tak o 8m doprava.
Vůbec netuším, jestli band zahrál všechny songy z nedávno vydaného debutového alba. Pamatuji, že určitě přidali China Girl a také vím, že celé asi 50-ti minutové vystoupení bylo jak nějakých 20min. Úplně strašně rychle to uteklo. Vůbec jsem nepobírala, že už to celé končí.
Při troše štěstí a přelezení zábradlí se mi povedlo ulovit Daronovo trsátko. Bylo to jedno z těch s kterým Daron onoho večera hrál. Backstage pracovník ho vyzvedl z pod Daronova mikrofonu. Řekla bych, že to bylo trsátko, které Daronovi vypadlo z ruky a někdo musel honem přispěchat s novým. Naklusala jsem si to ke stánku s tričky. Jelikož žádné jiné dámské, kromě toho co už vlastním z předešlého koncertu neměli, tak nakonec z nákupu sešlo. Další pyžamo do zásoby nepotřebuji. Dostat se po koncertu ke kapele bylo takřka nemožné. Bylo pro ně vymezeno místo v patře na balkoně, kam vás bez VIP Passu nepustili.
Myšlenka opětovného setkání s Johnem, ba dokonce s Daronem mě ale nepustila. Jako v tu dobu hromadu fanoušků mě nohy zavedly k zadnímu vchodu do budovy. Po půl hodince čekání nás poctili návštěvou postupně Dominic a Franky, kteří neodmítli focení a poděkovali za náš příchod. Takže dnes už druhá fotka ulovená s těma dvěma :D Následovalo ještě další snad hodinové čekání, při kterém skupina čekajících prořídla na takových 15 odolných. Musím uznat, že i přes strašnou zimu, hlava už naštěstí o sobě dávat nedávala byla dost sranda. Při společnosti jednoho securiťáka budovy, 60-ti letého ožraly a lidmi pracujícími pro kapelu to ani tak strašné nebylo, jak by se mohlo zdát. Nakonec nás jeden z těch backstage pracovníků poslal do nedalekého baru, kde měli členové údajně být.
A taky, že ANO. I když tedy bez Darona, celá kapela se vypíjela v baru. Všichni po 15 minutách vylezli a konečně zas po dvou měsících jsem stála Johnovi tváří v tvář. Už jsem nebyla ani tak vyplesklá jak poprvé. Když pak přišla řada na mě v řadě fanoušků zeptala jsem se ho jak to tedy vypadá s tím příjezdem do ČR. Řekl něco jako, že příští tour na ČR určitě nezapomenou a podotkl, že už tam v roce 98 byl. Odpověď, že v tu dobu jsem byla ještě mimino a tak nebyla možnost ho tam zastihnout ho trochu pobavila. Pak přišla na řadu fotečka a vrhli se na něj další fanoušci. Opodál stál v obležení klávesák Danny, takže přišla řada na něj. Po rozhovoru, kdy si nejdřív myslel, že jsem Angličanka (nechápu jak nemohl slyšet můj východoevropský akcent, který rozhodně nezapřu) jsme se dostali k tomu, že jsem z ČR a on jako zarputilý fanda hokeje naší malou zemičku zná. Řekla jsem mu: „Ještě aby ne, když Česká republika je v hokeji nejlepší!“ Asi ho odpověď trochu překvapila, ale přít se nechtěl :) Zeptal se, jestli jsem tady přijela jen kvůli dnešnímu koncertu. Chtělo se mi zalhat, ale svědomí mi nadalo. John zavelil odchodným rozloučením k odchodu, páč tour busy už čekaly. Pak přišel nejkrásnější zážitek večera. Otočil se ke mně, plácli jsem si na rozloučenou a řekl něco jako: “Tady ti slibuji, že určitě příští tour ČR nevynecháme!“ Takže i přes jeho lehkou opilost mě rozpoznal ve změti fanoušků a samotný John Dolmayan mi tu dával sliby. Ještě teď když píši tuhle review se mi chce skákat do oblak.
Takže se třeba vážně brzy dočkáme SOB u nás v matičce České zemi.
Fotografie z koncertu najdete zde.
Několik videí bude časem zveřejněno na tomto youtube profilu.


stř 24. zář 2008 16:38:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz