Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 12. kvě 2024 14:31:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Rozhovory s Johnem 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Rozhovory s Johnem
Již avizované interview s Johnem z Toazted je zaměřeno především na srovnání SOAD a Scars. Ne tedy přímo srovnání hudby, ale toho jaké je pro Johna začínat znovu a s novou kapelou. Ohledně samotného srovnání kapel počítá John s tím, že si Scars najde nové fanoušky a ne jen ty z řad fanoušků SOAD. Ne všem fanoušlům SOAD se nutně Scars musí zamlouvat, protože je to prostě jiná kapela.

Další interview s Johnem pochází z francouzského serveru vacarm.net. Pomocí překladače do Aj na Googlu jsem z něj dostal následující informace (stručný překlad a výtah nejzajímavějších věcí):

Jaký je tvůj podíl na albu?
Daron napsal veškeré texty a kytarové části. Když mi předal jeho práci, byly již písně z 95% hotové. Začal jsem psát části pro bicí a dal Daronovi pár rad. Můj příspěvek byl skutečně minimální.

Co se stalo mezi Casey Chaosem (Amen), Zachem Hillem a Daronem? (spolupracovali s Daronem na původním projektu v letech 2003/04 pozn. D_M)
Bylo by vážně těžké začlenit mě a Zacha do skupiny. Bylo by to možné, ale jednoduše ty písně co hrajeme nepotřebují dvoje bicí. Občas vyjímeční muzikanti selžou, když mají pracovat spolu. Takže ten kdo napíše hudbu pak rozhodne kdo jí bude hrát, tak aby jí všichni hráli pro písně, ne pro sebe. Například ti tři muzikanti, kteří s námi koncertují – nevzali jsme je jen proto, že jsou dobří, ale také proto, že se nám s nimi dobře pracuje.

Jaká je tvá nejoblíbenější píseň z alba?
Kdybych si měl jednu vybrat, bude to Babylon. Je to první píseň, kterou mi Daron nabídl ke zpracování a nemá klasický sled jako jiné písně. Není to sloka/ refrén/ sloka / refrén ... Skládá se ze 4 různých částí a jedna za druhou jí dělá zvláštní písní. Navíc kompozice, která je zaměřená na emoce a molodii je nádherná.

Přesto je většina písní v klasickém stylu. Je album vytvořeno jako “radio friendly”?
Ne, k tomu jsme nemířili a album nebylo tvořenu pro tento účel. Daron se inspiroval Beatles, Devo, The Kinks, ... Je to prostě jen shoda.

Daron dříve prohlásil v tisku: “John hraje nejlépe za svoji kariéru!” Je to pravda?
To musel říct, když hraju v jeho kapele. (smích) Je to od něj velký kompliment.

Scars on Broadway i System of a Down velmi souvisí s politikou. Myslíš, že je správné ovlivňovat hudbou názory lidí na politiku?
Ne, nemyslím si, že jsou dostatečně chytré na to, aby řekli lidem co si mají myslet. A nemyslím si, že mají umělci právo říkat lidem jak by měli žít své životy. To co jsme udělali se Scars je více související s tím, jak my vidíme různé věci a to dává publiku svobodnou vůli. Lidé by spíše měli poslouchat myslitele jako je Gándhí. Například když jdou 4 lidé na Eiffelovu věž a každý z nich se posadí na jiné místo, budou mít 4 různé pohledy z věže a tedy i 4 různé představy o věži. Dejte tyto 4 pohledy dohromady a dostanete pravdu. Problém s polotiky je takový, že jsou buďto černí nebo bílí, ale život není jen černý nebo bílý.

V srpnu máte zahrát na festivalu Rock en Seine a Serj Tankian také. Zahrajete s ním?
Nebude to poprvé co zahrajeme na stejném festivalu. Na Coachelle hrál Serj den před námi. Zašli jsme na jeho koncert a on na náš. Nemáme v plánu s ním zahrát na Rock en Seine, protože je teď důležitější, abychom se soustředili na Scars on Broadway.

Vídáš ho stále?
Samozřejmě! Serj je můj přítel! Problém s festivaly v Evropě je takový, že jsme každý den buď na cestách nebo hrajeme, takže není možné si udělat volný den a strávit ho s přáteli.

Daron říkal, že se System of a Down nevrátí alespoň dalších deset let.
Ne! Říkal: “Nikdy nevíš, možná to bude přístí rok, možná za deset let.”

Nicméně tedy poznamenal, že to hned tak nebude...
Myslím, že uděláme přinejmenším další album Scars před tím než bychom cokoliv dělali se SOAD. Věřím, že když tohle Daron říkal, chtěl zabránit tomu, aby lidé jen nečekali na SOAD a přijali Scars jako kapelu na kterou teď bude zaměřena naše pozornost. Tak dlouho jak budou členové System of a Down naživu, bude i System of a Down naživu.

Jaké jsou reakce fanoušků SOAD na Scars on Broadway?
Jsou skvelí, lidé nás respektují, nevyžadují písně SOAD a když už tak mě to neurazí, protože jsem stále členem SOAD. Například v Berlíně a Kolíně znali fanoušci slova písní, ikdyž album ještě nevyšlo! Našli si záznamy našeho koncertu v LA na youtube! Naši fanoušci jsou super cool co...

Máš prý ohromnou sbírku komiksů. Přečetl jsi je všechny?
Ano, mám téměř 15 milionů komiksů. Samozřejmě jsem je všechny nepřečetl, ale opakují se. Mám například 10,000 výtisků jedné knihy...

Jaký je tvůj nejoblíbenější komiks?
“The four fantastic”, miloval jsem je, když jsem byl malý. Líbilo se mi, že jsou tým (jako členové kapely).

A který z The four fantastic jsi ty?
Ne, já jsem ten pátý! (smích)

Myslíš, že Daron někdy zahodí brýle a ostříhá si vousy?
Ne, miluju jeho plnovous! Je to cool! Jak vidíš, když jsem měl dlouhé vlasy, lidé si stěžovali na můj styl. Když jsem je ostříhal, stěžovali si dále. Můsíš dělat co chceš ty a nesoustředit se na stížnosti ostatních.


sob 19. črc 2008 16:39:48
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Rozhovory s Johnem
Docela pěkný interview, doufám, že sem neposral něco při překladu... Přeci jen ten překlad Fr-Aj-Čj... :D
V Aj je tady ten kostrbatej překlad od Googlu
http://translate.google.com/translate?h ... as_qdr%3Dd
Nepřekládal sem všechno, je to moc dlouhý a nemám čas... Za přečtení možná ještě stojí tohle:

Citace:
In concert, what reactions you affect your fans?

When you are on stage, we feel all the energy that reached the public. Whether 100 or 4 000, this energy you always reached. Of course, we're very lucky because the public becomes crazy when we play. It is of course impossible not to be touched by them and the coup, most fans give themselves, the more we give them ourselves. And I really think that we have a very good interaction with our fans. Whether or with Scars System, each of us spends time with them to sign autographs, talk to them. To be honest with you, after 11 years to be on the road, I've never seen a single bad experience with fans. They have always been so respectful that I could be.

You've always been like that with your fans?

Let me explain what is my vision of things. When you have fans, for them is an incredible experience that to meet me because they love our albums is a mystery for them to meet the artists who play this music. They do not you look like a normal person. They know that you are human but it is much more than that is downright something special. I see maybe 100 fans per week but them is probably the only time in their lives that they can meet me! So you have to respect them and treat them as unique from your side. I have a story on this subject by the way. When I was a kid (9-10 years), there were a series called American three's company. Once, I went to the airport with my family and one of the stars of the sitcom was there. I told myself 'Oh my God, it's unbelievable! "I was super excited to see a true! So I went to ask him an autograph and he looked me my saying: "Not now kid." I said to myself: "What enfoiré! ". And since that day, I think this is a enfoiré! Today, I still remember this story and I would never want a fan is as disappointed as that. If I had not, I could not buy a house, feed me. And thanks to them, all these things are possible for me. So, take a minute or two with an admirer for him to shake hands, share a few words and then leave… It does not require as much effort as that.


sob 19. črc 2008 16:41:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Rozhovory s Johnem
10 000 výtisků jedný knihy? Co s tim ten chlap dělá? :D :D


sob 19. črc 2008 17:17:49
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Rozhovory s Johnem
Prodava :)


sob 19. črc 2008 17:20:48
Profil
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Rozhovory s Johnem
Aha, takhle je to myšleno :D Já myslela, že mluví o svý sbírce, ne o obchodě :D


sob 19. črc 2008 17:27:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Rozhovory s Johnem
No on prodava svou sbirku, pokavad se nemylim... Jakoze mozna jo. D_M, jak to je? :)


sob 19. črc 2008 17:57:34
Profil
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Rozhovory s Johnem
Jo takhle... To mě nenapadlo, že by mohl prodávat vlastní sbírku :mrgreen:
No, snad nám to D_M objasní :D


sob 19. črc 2008 18:00:05
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Rozhovory s Johnem
Jj myslim, že by to mělo bejt tak... On má nějakejch 15 mil. věcí a někde psali, že do internetovýho obchodu zpracovali zatim jen xxx kusů... Asi neprodá svý nej kousky, ale jelikož je jako člen úspěšný skupiny docela prachatej. Asi si mohl dovolit sem tam koupit někde víc výtisků s budoucim plánem je prodat... :) Takže by to snad mělo bejt tak...


sob 19. črc 2008 18:07:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Rozhovory s Johnem
Aha, tak takhle to je, takže měl Max pravdu :) Dík za vysvětlení :)

Teď jsem si uvědomila, že už ani nevim, kdy jsem měla v ruce naposledy komiks a že bych to měla napravit :D


sob 19. črc 2008 18:15:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mr. Jack
Mr. Jack
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 23:34:57
Příspěvky: 5421
Bydliště: Blatná
Příspěvek Re: Rozhovory s Johnem
linda píše:
Aha, tak takhle to je, takže měl Max pravdu :) Dík za vysvětlení :)

Teď jsem si uvědomila, že už ani nevim, kdy jsem měla v ruce naposledy komiks a že bych to měla napravit :D

já jsem z komiksu četl naposledy čtyřlístek


sob 19. črc 2008 18:23:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz