Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 22:24:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Interview se Serjem 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Interview se Serjem
Americký arabský zpravodajský server arabamericannews.com pořídil interview se Serjem. Jelikož se server zabývá hlavně zpravodajstvím pro arabskou menšinu v USA je rozhovor o to zajímavější. Viz volný překlad v následujících odstavcích:
Jak dlouho jsi žil v Libanonu a byl jsi ho někdy opět navštívit?
Když jsme odešli do Ameriky tak mi bylo 7 let. Bylo to na začátku občanské války v Libanonu. Mám živé vzpomínky na Beirut a na krásy a multikulturní rozmanitosti, které představuje. Zatím jsem tam zpátky nebyl. Měl jsem lístky pro své rodiče v roce 2006, aby se tam mohli podívat, ale musel jsem to zrušit kvůli bombardování a invazi Izraele.

Vídáš na svých show nějaké zástupce arabské komunity nebo jak myslíš, že jí Arabové přijímají?
Ano. Měl jsem spousty pěkných dlouhých rozhovorů s arabskými fanoušky, ale nejsem si jistý jak jsme přijímáni arabskou komunitou. Myslím, že je pro každého těžké mluvit o neba za komunitu, však víte.

Koncertoval jsi už na mnoha místech. Hrál jsi někdy na Středním východě nebo plánuješ se tam podívat?
Moc rád bych koncertoval v Beirutu a na Středním východě, ano. Momentálně se pokoušíme zařídit náš první koncert v Arménii a je to pochopitelně spousta práce, protože to tam není připraveno na takový druh koncertu jaký jsme my zvyklí pořádat.

Dělali jste ty a System of a Down vždycky politickou muziku nebo jste začínali více jako rocková skupina?
Vždycky jsme dělali hudbu, která upřímě mluví z našich srdcí. Některé písně jsou politické, některé humorné, jiné romantické další spíše umělecké atd...

Říkal jsi, že tvé další album má být bez kytar a přesto chceš, aby bylo stejně emotivní. Jakým způsobem se chceš této výzvy ujmout a jaké nástroje plánuješ nejvíce používat?
Kompletní orchestr o 67 lidech a jazzový kvintet. To by mohlo znít mnohem silněji než jakákoliv rocková kapela.

Jste známi (SOAD), že máte na každém albu několik bláznivých písní. Nemyslíš si, že ty ostatní spíše sociální a vážnější písně jsou kritiky nedoceněny? Pokud ano, neobtěžuje tě to?
Ne, ve skutečnosti mě a mou hudbu berou lidé velmi vážně. Stává se, že sedím s nějakým reportérem, který mě zpovídá kvůli interview a je z toho celý nervózní a já se směji, protože se snažím, aby se lidé cítili pohodlně.

Vrátí se System of a Down až dokončíš své turné na podporu Elect the Dead?
Nechci vás hanět za dotazování a vážím si zájmu, ale je to pořád stejná historka: je to neomezená pauza. Když se rozhodneme něco společně udělat, svět se to dozví, věřte mi.

Myslíš si, že je svět na jednokolejné dráze k destrukci díky všem válkám, globálnímu oteplování, ... ?
Záleží na tom co myslíš tím světem. Civilizace je současně vědecky neudržitelná, protože je založená na zrychlujícím se pustošení přírodních zdrojů současně se zvětšujícím se znečišťováním. Potřebujeme hledat nový “život”.

Kdyby jsi měl vyzdvihnout jeden song na který jsi nejvíce hrdý ať už po stránce textu nebo jakékoliv a proč?
Nevybírám favority. Nemám favorizovanou dokonce ani zmrzlinu nebo barvu.


ned 08. čer 2008 21:56:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz