Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 14:49:19



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Pain Of Salvation 
Autor Zpráva
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 8:28:07
Příspěvky: 3448
Bydliště: Dolní Suchá (Havířov), Olomouc
Příspěvek Pain Of Salvation
Řekl bych, že někdo jako Pain Of Salvation si také zasluží mít svůj vlastní topic...

Upřímně řečeno, dostal jsem se k nim tak nějak náhodou, asi před dvěmi lety, přes jednoho progového nadšence, z něhož nadšení k tomuto souboru tryskalo všemi směry. Pomalu, pomaličku jsem si naposlouchal "Entropii" a "One hour.." , pak jsem trochu zrychlil.. a nojo vypadá to asi na lásku na celý život.. :happy:

Aktuální sestava:

Daniel Gildenlöw: zpěv, kytara, studiová basa a 50 jiných různých strunných nástrojů
Johan Hallgren: kytara, zpěv
Fredrik Hermansson: klávesy
Léo Margarit: bicí

Per Schelander: túrový basák


Diskografie:

1997 Entropia
1998 One Hour by the Concrete Lake
2000 The Perfect Element, Part I
2002 Remedy Lane
2004 BE
2007 Scarsick
2010 Road Salt One


Je to nehorázně vyrovnaná sbírka, pokud bych měl ale přecejen vybrat nejslabší, tak asi Scarsick.. a nejlepší? Nemožné, ale upřímně, až narazím na lepší kariérní otevíračku než je Entropia, tak si na to asi vezmu týden volna. ;)

možná bych se měl taky trochu zmínit o tom co hrajou: je to prog. :) a je to prog o melodiích, ale žádný popík, to zas ne. A každé album je úplně jinak krásné. A co se textů týče, tak taky prog, you know, někdy je to tak trochu jak filozofický věstník pro fajnšmejkry a potom.. chlapci se rozhodně nevyhýbají nepříjemným a možná i lehce tabuizovaným tématům, i když, co je dneska tabu ;) třeba taková "Water" z druhé fošny (a nakonec celá One Hour..), je zase zacílená na moje kamarády od rozvoje. Nó, poslední dobou mi připadá, že se v těch kontroverzních tématech začíná Daniel vyvalovat trochu přespříliš.. uvidíme, jak to dopadne.

a dva klipy jen tak na ochutnávku.. Ashes (The Perfect Element, Part I)


Pilgrim (One Hour by the Concrete Lake)


indžoj


pon 04. dub 2011 1:36:23
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Pain Of Salvation
Já jim vždycky říkám: "Vyhoďte zpěváka a můžem se o něčem začít bavit."
A oni na to: "No jo, ale když zpěvák je vpodstatě ta kapela..."
Tak já na to: "Hm, tak v tom případě mě nezajímáte." :)

I když i ta muzika mě nijak zvlášť nebaví. :)


pon 04. dub 2011 12:31:39
Profil
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Pain Of Salvation
a to mě baví velice... zpěv je famózní, je jen málo kapel, který jsou naživo lepší než na desce... co sem viděl pár záznamů, tak skvělý... ještě bych dodal, že celkově je ta tvorba koncepční...


pon 04. dub 2011 13:38:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 8:28:07
Příspěvky: 3448
Bydliště: Dolní Suchá (Havířov), Olomouc
Příspěvek Re: Pain Of Salvation
Max: on je občas fakt trochu zralý na vyhození, ale bez něj by to bylo asi dost blbý. Kurnik, POS bez pana Gildenlowa? To by nefungovalo, málo platné ;)


pon 04. dub 2011 16:57:45
Profil ICQ
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 8:28:07
Příspěvky: 3448
Bydliště: Dolní Suchá (Havířov), Olomouc
Příspěvek Re: Pain Of Salvation
Johan Hallgren leaves the band

After 13 years in the band, Johan Hallgren has decided to leave Pain of Salvation to focus on his daughter and wife. He will not leave music altogether, but plans to work with music in a way that allows him to stay at home with his family in Sweden. That means that the band's upcoming Nov/Dec tour together with Opeth will be his last. He will of course be sadly missed, both musically and personally, and very difficult to replace. So, if you know someone who sings and plays the crap out of basically anyone, send him or her our way - we might just have a thing or two to discuss.

Johan: "I'm leaving the band with both joy and sadness. I need to stay close to my daughter and my child-to-come, they will be my greatest concern along with my wife. I will miss everyone I've met during the years, and the band will continue to have a warm place in my heart. So finally, treat yourself and all that surrounds you with respect, and stay with POS - the greatest band on the planet! Sorry if I disappoint you, I miss you already!"

z facebooku

škoda :(


pát 21. říj 2011 17:46:24
Profil ICQ
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Pain Of Salvation
hm... takže 20.11. v Praze je poslední šance je vidět pohromadě... hmm...


pát 21. říj 2011 17:57:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz