Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 16. čer 2024 11:56:07



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 465 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 47  Další
 Screamers překlad titulků [cz] 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Screamers překlad titulků [cz]
Hm, tak mě to nasralo... Sem si to chtěl pustit a místo toho tady s tim celej večer čachruju. On ten VLC sice otevře DVD s těma titulkama, ale prostě je zobrazuje až někde od druhý půlky. Sice správně, ale jen druhou půlku... :-(
KMPlayer je zobrazuje furt, ale špatně časovaný...
Kdyby někdo věděl v čem nebo jak spustit DVD s těma našema titulkama, sem s tim pls... Jinak to vypadá, že si budu muset upravit časování pro ten KMPlayer... :-(


čtv 21. dub 2011 21:50:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Screamers překlad titulků [cz]
Plánuje na to teda někdo kouknout? :-) Já jen jak moc reálně vypadá to "vydání" v neděli...


pát 22. dub 2011 22:35:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Screamers překlad titulků [cz]
Já nakonec nemám čas ani o víkendu, takže se mnou asi nepočítejte...


pát 22. dub 2011 22:38:58
Profil
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Screamers překlad titulků [cz]
Já na to kouknu určitě, ale nevim, kolik toho do neděle stihnu...


pát 22. dub 2011 23:14:04
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Suite-pee
Suite-pee
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. bře 2008 19:00:54
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Screamers překlad titulků [cz]
D_M píše:
Kdyby někdo věděl v čem nebo jak spustit DVD s těma našema titulkama, sem s tim pls... :-(


Řešení tohoto problému by mě taky zajímalo....


sob 23. dub 2011 1:34:23
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Screamers překlad titulků [cz]
Hej, tak já nevim jestli to dát už zítra na web nebo ne... Co vy na to? Kompletní a zkontrolovaný to je, ale možná tam ještě pár chyb bude. Ale zas snad nic podstatnýho. Nechce se mi to táhnout dál, ale zas teď nemám moc čas to kontrolovat nebo řešit, jak to pustit na DVD a pod... Zejtra tu stejně moc nebudu, leda až odpoledne/navečer. Což je stejnak ideální čas na novinku, pže na netu sedí nejvíc lidí... Tak nevim...


sob 23. dub 2011 22:56:45
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Screamers překlad titulků [cz]
Já jsem zhruba v půlce, mám pár připomínek (nebo spíš návrhů, jak to udělat maličko jinak), ale v zásadě to neni nic nějak důležitýho.
Hlavně je ale třeba, aby se někdo podíval na gramatiku a opravil to... A pak je problém s těma větama, spousta z nich zní poněkud nečesky, ale to by byla práce asi na delší dobu...
Mimochodem, na webu je teď teda už ta opravená verze od mika?


sob 23. dub 2011 23:27:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Screamers překlad titulků [cz]
Tak ty připomínky klidně zmiň...
Aktuální verze s opravami od Mika je tady:
http://systemofadown.cz/Screamers.srt
A Mike tam myslim po gramatice koukal, stejně tak jako úpravy nečeskejch vět. Otázka je, kolik by se toho dalo ještě vylepšit no...
Tak já furt nevim, ale moc lidí si na to zatim čas nenašlo, tak pochybuju, že by se to třeba do příštího víkendu nějak podstatně zlepšilo...
Můžu to dát na web a pak tam dávat třeba ještě aktualizovanější verze časem...
Nevim... Jestli je někdo výrazně pro nebo proti to tam dát dneska, tak se ozvěte...


ned 24. dub 2011 8:53:47
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. úno 2008 16:19:03
Příspěvky: 3062
Bydliště: Kralovice (Plzeň-sever)
Příspěvek Re: Screamers překlad titulků [cz]
gramatika je (hlavně co se týče interpunkce) opravená, jenom, jak říkám, jsem občas nechával ty čárky na konci titulků, pže se mi to nechtělo opravovat...
A ty poangličtělý věty bych moc neřešil.. zas tak do očí to většinou nebije a lidi to pochopí


ned 24. dub 2011 11:11:27
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Screamers překlad titulků [cz]
Tak sem zatim sesmolil tohle. Ještě tam přihodim možná trailer, nějaký fotky a odkaz na stažení tý 700 MB verze, jestli ho tu někde najdu...
Teď pojedu pryč. Na web bych to dal až se vrátim, což nevim kdy přesně bude, ale počítám tak kolem 17. hodiny. Tak do tý doby můžete vznášet námitky... :-)

Citace:
Dnešní den je ve světě znám jako Den arménské genocidy. Letos uctívají nejen Arméni po celém světě už 96. výročí. V mnoha státech však stále bez uznání. V dnešní zvláštní den vám přinášíme zvláštní novinku. Díky kolektivu na našem fóru soadfans.cz, vám přinášíme české titulky k dokumentu Screamers.
Ačkoliv vím, že absolutní většina z vás dokument Screamers, "povinnou četbu" fanoušků SOAD, už dávno viděla, právě nyní je velmi vhodná doba si dokument zopakovat. Tentokrát s kompletním porozuměním díky českému překladu. Dokument se do dnešních dní hodí nejen jako upomínka na arménskou genocidu, ale také jako správná zahřívačka na nadcházející turné System of a Down! Kapela totiž za celou svojí kariéru nevydala žádné plnohodnotné live DVD ani biografii. To nám však z části nahrazuje právě dokument Screamers.
Jak jistě víte, skupina System of a Down je díky původu jejích členů spjata s Arménií, a tedy i s arménskou genocidou. Dokument Screamers se však netýká jen arménské genocidy, i když ta v něm hraje hlavní roli. Screamers se snaží upozornit na hrůzy, které se ve světě odehrály, a kupodivu stále odehrávají. Screamers se tedy nesnaží zmapovat jen historická fakta, ale spíše poukázat na danou problematiku a ukázat, že existují lidé, kteří se nebojí bojovat za pravdu. Jedněmi z nich jsou právě členové System of a Down. Dokument tedy obsahuje kromě exkluzivních záznamů z koncertů a zákulisí, také osobní rozhovory s každým ze členů. Serj Tankian navíc vyzpovídal svého dědečka, který v dokumentu popsal, jak přežil genocidu. SOAD a jejich písně však nejsou jedinou věcí, které by si měl divák povšimnout. Součástí filmu jsou také názory Samanthy Power, profesorky z Harvardu, která získala Pulitzerovu cenu za knihu Problem from Hell. Překladatelka FBI, Sibel Edmonds, prozradila, proč zřejmě ještě vláda USA neuznala arménskou genocidu. Uvidíte také jeden z posledních rozhovorů se známým novinářem Hrantem Dinkem, který byl krátce po tom za své názory zavražděn tureckým studentem.
Jak jste si mohli všimnout v předminulé novince, boj za uznání genocidy nekončí. Ačkoliv Serjův dědeček zemřel v roce 2008, aniž by se dočkal uznání genocidy, nejen Serj pokračuje v boji a jistě o něm ještě uslyšíme.
Snímek režírovala v roce 2006 Carla Garapedian a od té doby si našel cestu do mnoha škol po celém světě a promítal se také v OSN, Kongresu USA, britském parlamentu a evropském parlamentu.


Překlad vznikl po dlouhém shánění anglických titulků, za které vděčíme Hanzovi. Za překlad díky především Gobe a Nuvimu. Za závěrečné korekce díky B3ranovi a Miku Sullivanovi. Díky také FTS za překlad PLUCKu.
Titulky sedí jak na starší 950 MB rip, tak novější 700 MB. Pokud náhodou narazíte na nějakou chybu, dejte nám vědět a my ji rádi opravíme. Do budoucna chystáme úpravu titulků pro DVD (pokud by někdo věděl, jak spustit tuto verzi na DVD, ozvěte se).

Máte-li kamarády a známé, které by dokument mohl zajímat, neváhejte a pošlete jim odkaz na tuto novinku. My všichni bychom měli být Screamers...


ned 24. dub 2011 11:22:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 465 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 47  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz